راه های پیدا کردن دوست خوب

دوست خوب چه ویژگی هایی دارد؟ | ۱۱ راه برای پیدا کردن دوست خوب

پیدا کردن دوست خوب همیشه برای ما هیجان انگیز است. همه ما شیرینی دوستی‌های دوران کودکی و مدرسه را به یاد داریم، با این حال با بالاتر رفتن سن پیدا کردن دوستان تازه سخت تر می‌شود. در صورتی که بین کار و زندگی تعادل ایجاد کنید می‌‌توانید وقت بیشتری برای پیدا کردن دوست خوب اختصاص دهید. به یاد داشته باشید هر چقدر زمان بیشتری را بدون داشتن دوست بگذرانید، از حضور در کنار افراد دیگر استرس بیشتری خواهید داشت.

هرچند فرایند اجتماعی شدن ممکن است سخت باشد، ولی خوب است که شما اولین گام را برداشته‌اید و در صورت رعایت چند نکته ساده می‌‌توانید پیشرفت بسیار خوبی داشته باشید.

برای شروع این فرایند در این مقاله ۱۱ روش کاربردی برای پیدا کردن دوست خوب بیان شده است. برای استفاده از این مورد نیاز به کمی خلاقیت، تلفن هوشمند و البته کمی جذابیت دارید.

روش های پیدا کردن دوست خوب

۱- برای پیدا کردن دوست خوب بر استرس‌هایتان مسلط باشید

فرصت طلب باشید و دوست خوب به دست بیاورید!

برای داشتن دوست خوب، در ابتدا باید بگوییم، در نگاه اول لحاظ کردن ۱۰ موردی که در ادامه بیان می‌شود به نظر آسان می‌‌آید، ولی وقتی وارد اجتماع می‌‌شویم، می‌بینیم که تا چه اندازه ممکن است عملی کردن آن‌ها سخت باشد. مخصوصاً اگر خجالتی باشید و یا اهل گفت و گو با دیگران نباشید و یا اینکه شخصیتی درون‌گرا داشته باشید برقراری ارتباط در اجتماع برایتان تقریباً غیرممکن خواهد شد.

اگر از حضور در جمع اضطراب دائمی دارید مراجعه به یک روانشناس می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر وارد فرایند اجتماعی شدن شوید.

فقط به خاطر داشته باشید در بیشتر زمان‌هایی که قبل از ملاقات با افراد دیگر دچار اضطراب و عصبانی بودن می‌شوید، این شرایط بعد از ورود به جمع به کلی تغییر می‌کند. فقط کافی است شروع کنید تا از حضورتان در جمع لذت ببرید.

۲- فرصت طلب باشید و دوست خوب به دست بیاورید!

حالا موقع پیدا کردن یک دوست خوب است! اولین گزینه پیشنهادی ما به شما کمی چالش برانگیز است که البته مقدار آن به تیپ شخصیتی شما بستگی دارد. حسب نوع شخصیت شما، این روش می‌تواند کاملاً بدیهی یا خیلی سخت باشد.

ببینید چه فرصت‌هایی را برای پیدا کردن دوست پیش روی خود دارید؟

با دقت به کسانی که در اطراف شما هستند فکر کنید و ببینید کدام یک از آن‌ها می‌توانند دوست خوبی برای شما باشند؟ از آن‌ها می‌توانید برای یک فنجان قهوه یا چای دعوت کنید تا شرایط را بیشتر محک بزنید. در محل کار، می‌توانید دوستانتان را برای یک نوشیدنی میان وعده همراهی کنید و در فضایی به دور از تنش، از همکاران‌تان بیشتر بدانید. در یک مهمانی هستید؟ وقتی به محل مهمانی رسیدید سعی کنید با حفظ ادب و وقار سر گفت و گو را با افرادی که کنار شما نشسته‌اند باز کنید. هیچ اشکالی ندارد که با کمی لبخند و ادبیاتی مؤدبانه (نه رسمی و نه خیلی دوستانه) راجع به یک موضوع صحبتی کنید. بعد از اینکه موفق شدید، اگر دوست داشتید می‌توانید شماره دوست جدید را بگیرید و در شبکه‌های اجتماعی با او ارتباط برقرار کنید. ارتباط در شبکه‌های اجتماعی تا حد خیلی زیادی کمک می‌کند که شناخت بیشتری نسبت به روحیات و اخلاق دوست جدید پیدا کنید. مزیت دیگر این شبکه‌ها این است که استرس حضور در جمع را ندارید و با خیال آسوده‌تر می‌توانید حرف بزنید.

استفاده از فرصت‌ها و موقعیت‌های این‌چنینی برای افرادی که درون‌گرا هستند، یک زمان طلایی است تا شانس خودشان را برای داشتن دوست خوب امتحان کنند.

در رشدتو بخوانید  تاثیر دوست اجتماعی از جنس مخالف | 10مزایای داشتن دوست اجتماعی از جنس مخالف

۳- حضور منظم در یک کافه

حضور منظم در کافه برای پیدا کردن دوست خوب

یک کافه مورد علاقه، نزدیک محل کار یا خانه انتخاب کنید و به‌طور مرتب در بازه‌های زمانی منظم به آن سر بزنید. سعی کنید تا حد امکان جذابیت‌های شخصیتی خودتان را در زمان حضور در کافه نشان دهید. حضور در این موقعیت اجتماعی و دیدن آدم‌های مختلف برای شما لذت بخش خواهد بود. علاوه بر این اگر هوشیار باشید، می‌‌توانید افراد دیگری که به‌طور مرتب مثل شما به کافه سر می‌زنند را نیز بشناسید.

هر روز که می‌گذرد، اعتماد به نفس شما بیشتر می‌شود و می‌توانید با کافه‌دارها و یا مشتری‌های ثابت بیشتر آشنا شوید. در واقع با یک تیر دو نشان زده‌اید. هم قهوه نوش جان می‌کنید و هم دوست خوب جدید پیدا خواهید کرد.

۴- دوست خوب شما، بیرون از منطقه امنتان منتظر شماست!

برای داشتن دوست خوب، زمانی را برای شکستن زنجیر عادت‌های روزانه خودتان اختصاص دهید و کارهایی کنید که به‌صورت معمول انجام نمی‌دهید. تا به حال اسکیت سواری کرده‌اید؟ آیا هیچ وقت به سرتان نزده نواختن یک ساز جدید را یاد بگیرید؟ الآن بهترین فرصت است چون هیچ کس نمی‌تواند جلوی شما را برای عضویت در گروه‌های جدید و مشارکت در آن‌ها بگیرد.

امتحان کارهای جدید نه تنها می‌تواند به پیدا کردن دوست خوب کمک کند، بلکه بعضی وقت‌ها مسیر زندگی ما را عوض می‌کند و به سمتی هیجان‌انگیزتر هدایت می‌کند.

۵- تکنولوژی در خدمت پیدا کردن دوست خوب

این روزها تکنولوژی هر قابلیتی را برای حضور بیشتر در اجتماع در اختیار ما قرار می‌دهد. علاوه بر اینستاگرام و فیسبوک و… خیلی از نرم افزار‌ها هستند که به طور تخصصی برای افرادی مثل شما ساخته شده‌اند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید دوستان جدیدی پیدا کنید.

۶- سفر کنید

برای پیدا کردن دوست خوب سفر کنید

یکی از تعطیلات نزدیک را از روی تقویم روی میزتان انتخاب کنید و دل به جاده بسپارید! فرقی نمی‌کند، کوتاه یا بلند، دور یا نزدیک، سفر، شما را با آدم‌های جدید آشنا می‌کند. وقتی به سفر می‌روید در یک موقعیت جدید هستید فرصتی ایده آل برای صحبت کردن با دیگران، بدون دغدغه و استرس دارید.

اگر اهل طبیعت گردی هستید، این روزها گروه‌های طبیعت گردی زیادی وجود دارند که سفرهای یک روزه و کوتاه در مقصد‌های نزدیک را برای اهل سفر تدارک می‌بینند. می‌توانید با عضویت در این گروه‌ها خیلی زود دوستانی فوق‌العاده (و البته پایه!) پیدا کنید.

حتی می‌توانید پا را فراتر از مرز‌ها بگذارید! در دنیا خیلی از کسانی که جهان‌گردی می‌کنند، افراد ثروتمندی نیستند. ترفند‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید بدون پول زیاد حتی دور دنیا را بگردید و از دیدن چیزهای جدید لذت ببرید. با یک جست و جوی ساده در اینترنت با تجربه این مسافران آشنا شوید و تور دوست یابی بین‌المللی خودتان را شروع کنید، به همین سادگی!

۷- عضویت در خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد

می‌توانید با عضویت در خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد یک یا چند دوست خوب پیدا کنید. این روزها سازمان‌های مردم نهاد زیادی تأسیس شده‌اند که در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند. محیط زیست، حمایت از حیوانات، کتاب‌خوانی و … عمده زمینه فعالیت این گروه‌هاست. پیدا کردن و لینک گرفتن با آن‌ها سخت نیست و یک جست و جوی ساده شما را به آن‌ها می‌رساند. عضویت در این گروه‌ها هم رزومه شما را قوی‌تر می‌کند و هم ارتباطات اجتماعی شما را افزایش می‌دهد.

اگر دستی در کار خیر دارید، انجمن‌های خیریه زیادی در حال فعالیت هستند که مشتاق عضو‌های داوطلب هستند. مشارکت در این جمع‌ها علاوه بر اینکه حس خوبی به شما می‌دهد به شما کمک می‌کند دوست خوب پیدا کنید.

در رشدتو بخوانید  دوست پسر ایده آل | دوست پسر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

معمولاً هر کسی وارد گروه‌های خیریه و مردم نهاد نمی‌شود و افرادی که در این گروه‌ها کار می‌کنند، بدون چشم داشت مالی وقت و هزینه به دغدغه خودشان اختصاص می‌دهند. همین موضوع یعنی اینکه افراد مشتاق فعالیت داوطلبانه از نظر روحی یک گام پخته‌تر از سایر افراد جامعه هستند که خود این مسئله در دوست یابی یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود.

۸- ورزش کنید، سالم بمانید و دوست خوب پیدا کنید

دوست خوب در موقعیت‌های خوب پیدا می‌شود. شاید این جمله ضرب‌المثل نباشد ولی یک واقعیت پذیرفته شده است. یکی از موقعیت‌های فوق‌العاده برای دوست یابی، باشگاه‌های ورزشی است. کافی است ورزش مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و در جلسات ورزشی آن شرکت کنید. سعی کنید ورزش‌هایی را انتخاب کنید که به‌صورت جمعی انجام می‌شوند.

ورزش به‌اندازه ۶ ساعت در هفته یکی از ضروریات بدن است. با ثبت نام در یک کلاس ورزشی می‌توانید هم سلامت بدنتان را تضمین کنید و هم دوستان فوق‌العاده‌ای پیدا کنید.

۹- نگه داری از یک حیوان خانگی

اگر نمی‌خواهید با انسان‌های دیگر تنهایی‌تان را پرکنید، حیوانات خانگی بهترین گزینه برای شما هستند. ماهی، قناری، همستر و… از جمله حیواناتی هستند که می‌توانید با حضور آن‌ها خودتان را سرگرم کنید. داشتن حیوانات خانگی به شما این فرصت را می‌دهد که دوستان خوبی بین کسانی که مثل شما به نگه داری از حیوانات علاقه‌مند هستند، پیدا کنید.

اگر به زندگی ماهی‌ها علاقه دارید، ایجاد یک آکواریوم کوچک در خانه و نگه داری از تعدادی ماهی زیبا برای شما می‌تواند بسیار جالب باشد، علاوه بر اینکه نیازی نیست مثل صاحبان سگ یا گربه نگران ریختن مو یا فضولات آن‌ها در خانه‌تان باشید.

۱۰- وبلاگ نویسی را شروع کنید

برای پیدا کردن دوست خوب از سراسر دنیا باید پشت رایانه شخصی‌تان بنشینید و شروع به نوشتن کنید. اگر در حوزه‌ای اطلاعات دارید یا اینکه در زمینه‌هایی مثل آشپزی یا عکاسی توانمند هستید، می‌توانید تجربیاتتان را روی اینترنت برای همه مردم به اشتراک بگذارید. این کار به شما کمک می‌کند تا کسانی که به موضوعات شما علاقه‌مند هستند با شما ارتباط بگیرند و این سرآغاز یک دوستی پایدار است.

این روز‌ها وبلاگ نوشتن اصلاً کار سختی نیست و به آسانی می‌‌توانید در قالب‌هایی مثل wordpress محتوای مورد علاقه‌تان را تولید و منتشر کنید.

۱۱- بازی‌های آنلاین را امتحان کنید

تا به حال اسم بازی Clash به گوشتان خورده؟ این بازی اینترنتی، به صورت گروهی و آنلاین در سراسر دنیا انجام می‌شود و شما این امکان را دارید که با میلیون‌ها نفر بازی کرده و گپ بزنید. بازی‌های مشابه زیادی در سراسر دنیا منتشر شده‌اند که علاوه بر سرگرمی به کاربرانشان امکان دوست یابی را می‌دهد. اگر تا به حال این بازی‌ها را امتحان نکرده‌اید، الآن وقت خوبی است!

فرقی نمی‌کند که چه سن و سالی دارید. در هر وضعیتی که باشید به داشتن دوستانی خوب نیاز دارید و افراد زیادی مشابه شما نیز در دنیا حضور دارند که مثل شما دنبال دوست خوب می‌گردند. فقط کافی است جسارت داشته باشید و به فرصت‌های پیش رو توجه کنید تا یک گام به جلو بردارید. شروع یک دوستی خوب می‌‌تواند شروع تحولی بزرگ در زندگی شما باشد. در این مقاله ۱۱ روش کاربردی برای اینکه ماجراجویی خود را برای پیدا کردن دوست جدید آغاز کنید پیشنهاد کردیم. قدم در راه بگذارید و از داشتن دوستانی خوب لذت ببرید.

 

   منابع:

https://www.lifehack.org/794675/good-friends

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *