8 روش طلایی برای عاشقانه کردن روزمرگی‌های زندگی مشترک

چگونه عاشقانه زندگی کنیم ؟ ۸ روش طلایی برای داشتن زندگی عاشقانه

عشق یک رفتار است. این مهم‌ترین نکته‌ای است که برای داشتن یک رابطه عاشقانه با همسرتان باید بدانید؛ به عبارت دیگر منتظر نباشید که احساسی در شما ایجاد شود تا برای همسرتان کاری کنید، بلکه خودتان با رفتار‌های عاشقانه و محبت آمیز می‌توانید حسی سرشار از انرژی‌های مثبت را در فضای خانه‌تان پراکنده کنید. در این مقاله ۸ نکته کلیدی برای فهمین اینکه چگونه عاشقانه زندگی کنیم ارائه می‌کنیم. می‌توانید با این روش‌ها و همه راه‌هایی که مبتنی بر احترام متقابل و خیرخواهی برای همسرتان است، پیوند عاطفی با همسرتان را هر روز مستحکم‌تر کنید.

فراموش نکنید که بگویید «عاشقتم»فراموش نکنید که بگویید «عاشقتم»

هرگز فکر نکنید چون می‌داند که دوستش دارید، از گفتن عبارت‌هایی مثل «عاشقت هستم» یا «خیلی دوستت دارم» بی نیاز هستید. تلاش کنید تا به همسرتان بگویید چقدر دوستش دارید و حداقل یک بار در روز این احساس خوب را به زبان بیاورید. چه حسی بهتر از اینکه در یک زمان مناسب در روز، در حالی که آرام به سمت او می‌ روید، با عشق و محبت به چشمان همسرتان نگاه کنید و بگویید که چقدر دوستش دارید. به پیام‌های متنی اکتفا نکنید و برای اینکه این پیام سرشار از محبت را، به همسرتان بدهید وقت مشخصی کنار بگذارید. این باعث می‌شود تا همسرتان از عمق وجودش به شما و عشق شما باور پیدا کند. جالب است این موضوع در تعالیم دینی اسلام و سیره بزرگان هم آمده است. بدانید که هیچ چیز دوست داشتنی‌تر از پیام دوستت دارم برای یک خانم از سمت همسرش دلچسب‌تر و شیرین‌تر نیست. به یاد داشته باشید:

  • کمی تلاش و تمرین برای گفتن این سه کلمه «من دوستت دارم» تحولی اساسی در زندگی مشترک شما ایجاد می‌کند.
  • از این کلمات صرفاً در زمان‌هایی که درخواستی از همسرتان دارید استفاده نکنید. این کلمات قرار است بیانگر احساس واقعی شما در هر لحظه نسبت به همسرتان باشد. پس نگاه معامله گونه به عشق و رابطه نداشته باشید و بی پروا و خالص، بدون خجالت به همسرتان در حرف و عمل عشق ورزی کنید.

روزتان را با یک آغوش گرم و یک بوسه شیرین عاشقانه آغاز کنید

روزتان را با یک آغوش گرم و یک بوسه شیرین عاشقانه آغاز کنید

در آغوش گرفتن و بوسیدن همسرتان در آغاز روز باعث می‌شود تا شما و همسرتان حس عمیقی از عشق را در تمام طول روز نسبت به هم تجربه کنید. شاید دوست داشته باشید که صبحتان را با یک قهوه و یا کارهای معمول صبح آغاز کنید ولی به یاد داشته باشید فقط چند دقیقه وقت برای در آغوش کشیدن همسرتان و یا بوسیدن او در حالی که نوازشش می‌کنید، باعث می‌شود روزتان بسیار بهتر از یک روز عادی باشد. اگر شاغل هستید و در طول روز زمان کمی برای بودن کنار همسرتان دارید، این حرکت عاشقانه و با احساس باعث می‌شود وقتی شب به خانه برمی‌گردید احساس بهتری داشته باشید و از بودن کنار همسرتان لذت بیشتری ببرید.

  • بوسیدن همسرتان فقط ۶ ثانیه در اول صبح تا حد زیادی صمیمیت را وارد رابطه شما می‌کند. این صمیمیت بسیار بهتر می‌شود وقتی موقع خروج از خانه گونه همسرتان را ببوسید و بگویید «خدانگهدار عزیزم!».

برای همسرتان عاشقانه وقت بگذارید

برای همسرتان وقت بگذارید

هرچقدر در رابطه شما و همسرتان جلو می‌روید، متوجه خواهید شد که ضرورت‌های روزمره زندگی مانع بیشتری برای شما ایجاد می‌کند که برای همسرتان وقت بگذارید. هرچند شاید شما زمانی را در کنار همسرتان در مهمانی خانوادگی یا خانه پدر همسرتان اختصاص دهید، ولی هیچ چیز جای یک خلوت عاشقانه و دونفری را نمی‌گیرد. این موضوع مخصوصاً در دوران نامزدی بسیار اهمیت دارد. آقایان، جواب چگونه عاشقانه زندگی کنیم را می‌خواهید؟ پس بدانید که هیچ چیز مثل حضور شوهر برای زنان آرام‌بخش نیست.

  • اگر فکر می‌کنید که برنامه روزانه شما بسیار شلوغ است که وقت کافی برای بودن با همسرتان ندارید، این موضوع را بهانه‌ای برای دوری از او قرار ندهید. زندگی مشترک و همسر شما از اساسی‌ترین جنبه‌های زندگی شما هستند و لازم است حتما برای معاشرت و خلوت با نامزد یا همسرتان وقت خالی کنید.
  • قبل از اینکه برای هفته یا ماه آینده برنامه‌ریزی کنید وقت کافی را برای بودن کنار همسرتان اختصاص دهید.
در رشدتو بخوانید  بهترین سن ازدواج از نظر کارشناسان چه سنی است؟ چه زمانی برای زادواج مناسب است؟

قدرت تماس فیزیکی را در دوام عشق عاشقانه نادیده نگیرید

قدرت تماس فیزیکی را در دوام عشق نادیده نگیرید

تا جایی که می‌توانید در موقعیت‌های مناسب روزانه همسرتان را در آغوش بگیرید، او را لمس کنید، ببوسیدش و تا جای ممکن کنار او بمانید. این تماس و نزدیکی فیزیکی باعث می‌شود رابطه شما در قوی‌ترین حالت ممکن باقی بماند و بتوانید زندگی عاشقانه را به طور مداوم تجربه کنید. به یاد داشته باشید اگر به نزدیکی فیزیکی و بودن کنار همسرتان توجه نداشته باشید، سردی در رابطه شما ایجاد می‌شود و به همان اندازه از همسرتان دور می‌شوید.

توجه به این نکته ضروری است که همه اشخاص به یک اندازه به لمس شدن علاقه ندارند. این موضوع به خصوص در اماکن عمومی بسیار مهم است. قبل از در آغوش کشیدن همسرتان به این نکته دقت کنید تا او معذب نباشد.

گفتن این نکته خالی از لطف نیست که داشتن یک رابطه جنسی و فیزیکی سالم با همسرتان طراوت رابطه شما را حفظ می‌کند. در مورد روابط فیزیکی و جنسی با همسرتان روراست و صادق باشید و انتظارات خود را بیان کنید و به توقع‌های طرف مقابلتان هم پاسخ دهید.

کارهای کوچک که تاثیرات بزرگ در روابط عاشقانه دارند

کارهای کوچک که تاثیرات بزرگ در روابط عاشقانه دارند

چگونه عاشقانه زندگی کنیم ؟ مشخص است، فراموش نکنید بعضی کارهای کوچک که شاید در نگاه اول عاشقانه به نظر نرسد، علاوه بر اینکه شما را شاد می‌‌کند، وجود شما را سرشار از عشق و امید می‌‌سازد. بوسیدن دست همسرتان، انجام دادن کارهای خانه در هفته‌ای که همسرتان خیلی سرش شلوغ است، نوشتن یک جمله عاشقانه روی آیینه‌ای که صبح‌ها همسرتان بعد از بیدار شدن، خودش را درون آن می‌بیند شاید کارهای کوچکی به نظر بیایند ولی تاثیرات مثبت و عمیقی بر رابطه زناشویی شما خواهد گذاشت. به این نکته توجه کنید، عشق بیشتر از آنکه یک احساس باشد، یک رفتار است. فقط کافیست به این نکات کوچک توجه داشته باشید و هرگز دست از انجام این کارها برندارید. به یاد داشته باشید تنبلی کردن در مورد این کارهای کوچک به ضرر شما و رابطه‌تان خواهد بود.

اگر وقت کافی را برای انجام این کارها به طور منظم ندارید، در تعطیلات آخر هفته یا زمانی که وقت کافی دارید این کار را انجام دهید. اجازه دهید همسرتان بداند برایتان فرق دارد و بخشی از روزمرگی‌های زندگی برای شما نیست.

از همسرتان عاشقانه تشکر کنید

از همسرتان تشکر کنید

اجازه دهید همسرتان بداند که چه مقدار، از کارهایش تقدیر می‌کنید. اطمینان حاصل کنید که همسر شما می‌داند به قدر کفایت قدر زحمات او را می‌دانید. توجه داشته باشید این تشکر‌ها برای هر کار کوچک و بزرگی باید انجام شود. قطعا در زندگی مشترک شما خیلی از کارهای بزرگ مورد تحسین و تقدیر واقع می‌شود ولی به کارهای روتین روزانه کمتر توجه می‌شود؛ مثلا یک فنجان دمنوش یا یک دسر خوشمزه مورد علاقه شما، برای عصرانه را فقط و فقط همسرتان می‌تواند برای شما تهیه کند. پس به خاطر این کارهای کوچک به او بگویید که قدردان زحمات او هستید. تصور نکنید که این کارهای کوچک وظیفه همسر شما است چون این نوع نگرش یک آسیب بزرگ در زندگی مشترک است. می‌توانید این تقدیر و تشکرتان را به طور عملی به همسرتان نشان دهید.

در رشدتو بخوانید  روانشناسی رابطه زناشویی چگونه باعث عشقی پایدار می‌شود؟ راز زندگی پایدار

یکی از راه‌ها برای تقدیر و تشکر از همسرتان این است که یک یادداشت عاشقانه برای همه کار‌هایی که او انجام می‌ دهد بنویسید. هرچقدر بیشتر به جزئیات و کارهای ریز بها بدهید، همسرتان از خواندن آن احساس بهتری خواهد داشت. برای یک شام عاشقانه همسرتان را در یک رستوران زیبا مهمان کنید و این متن را به او هدیه دهید. توجه کنید که هرچقدر بدون مناسبت این کار را انجام دهید بهتر خواهد بود.

از هدیه‌های غافلگیر کننده و یهویی غافل نشوید!

 

از هدیه‌های غافلگیر کننده و یهویی غافل نشوید!

زوج‌های عاشق همیشه هیجان را به زندگی‌شان تزریق می‌کنند و هدیه‌های یهویی یکی از بهترین روش‌ها برای این کار است آنها جواب چگونه عاشقانه زندگی کنیم را می‌دانند. توجه داشته باشید که ناگهانی دادن و غافلگیرکننده بودن هدیه به اندازه خود هدیه اهمیت دارد. هدیه‌های ناگهانی خیلی بیشتر از هدیه‌های معمول در مناسبت‌های خاص اثربخش هستند. این کار باعث می‌شود که لحظات خاص و ویژه‌ای را رقم بزنید. به یاد داشته باشید قرار نیست همیشه کادو‌هایی که می‌گیرید قیمتی یا بزرگ باشند. بیشتر از قیمت و اندازه کادو، اینکه شما به طور خالصانه و فقط به خاطر تشکر از بودن عشق بین شما و همسرتان از او تقدیر می‌کنید، تاثیر بسیار عمیقی بر محکم‌تر شدن پیوند عاطفی شما خواهد داشت. در صحبت‌های روزمره به این توجه کنید که چه چیز ممکن است همسرتان را سر ذوق بیاورد و با خریدن آن و هدیه دادن آن به طور غیر منتظره در زمان مناسب، قوام و دوام رابطه‌تان را بهبود دهید.

فارغ از موقعیت‌های خاص مثل تولد یا سالروز ازدواج که هدیه دادن در آنها مرسوم است، بهترین زمان‌ها برای دادن هدیه زمان‌هایی هستند که همسرتان از گرفتن آن غافلگیر شود. هدیه دادن در چنین موقعیت‌هایی باعث می‌شود همسر شما فکر نکند که شما از روی اجبار یا عرف هدیه را تهیه کرده‌اید و هدیه شما برآمده از عشق شما به اوست.

به همسرتان در امور روزانه عاشقانه کمک کنید

به همسرتان در امور روزانه کمک کنید

هرگاه در خانه همسرتان نیاز به کمک داشت به او کمک کنید. اگر همسر شما یک هفته شلوغ را پشت سر گذاشته است، حتماً وقت بیشتری را برای آشپزی، تمیز کردن خانه، شستن ظرف‌ها و دیگر امور خانه اختصاص دهید. در این صورت، در روزهایی که شما هم این مشکل را در وقت و برنامه‌تان دارید قطعاً همسرتان به کمک شما خواهد شتافت. هرچند بهتر است شما برنامه‌تان را طوری تنظیم کنید که به زمان بودن با همسرتان در خانه لطمه وارد نشود، ولی اگر همسرتان درگیر مشغله‌های کاری خودش بود، به جای گله و شکایت، به کمک او بشتابید. هیچ کسی مثل شما نمی‌تواند به او در چنین شرایطی کمک کند. شاید به هردلیلی همسرتان نتواند از شما کمک بخواهد. این بر عهده شماست که ببینید چه زمانی همسرتان نیاز به کمک دارد.

 

رابطه عاشقانه شما مثل گلی است که نیاز به مراقبت دارد. همانند برخورد با گل، نیاز به ظرافت، صبر، حوصله و از خودگذشتگی برای یک ارتباط موثر لازم است. عشق جنبه‌های مختلفی دارد: فیزیکی، ذهنی، عاطفی و…. وقتی به همه جنبه‌های رابطه توجه شود، می‌‌توانید در کنار همسرتان احساس خوشبختی داشته باشید. در این مقاله ۸ نکته برای فهمیدن اینکه چگونه عاشقانه زندگی کنیم و پرورش عشق در رابطه شما ارائه می‌شود. به یاد داشته باشید در همه این نکات وفاداری و صداقت در رفتار، جایگاه اساسی دارد.

 

   منابع:

https://www.wikihow.com/Live-a-Happy-Married-Life/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *