فراموش کردن خیانت و اعتماد دوباره به همسر

فراموش کردن خیانت ، چگونه دوباره به همسر خود اعتماد کنم؟

زمانی که فردی احساس می‌کند مورد خیانت قرار گرفته و کسی که تا دیروز به عنوان مهم‌ترین فرد زندگی‌اش بوده، مسیر و فرد متفاوتی را برای عشق انتخاب کرده، تمام رویاهایش یک شبه فرو می‌ریزد و احساسی از شکست و نابودی اعتماد، در قلبش رخنه می‌کند. احساسی همراه با درد و رنجی غیر قابل سنجش که حتی می‌تواند مسیر زندگی فرد را کاملا عوض کند؛ اما چطور می‌توان این طوفان متلاطم را پشت سر گذاشت و بار دیگر اعتماد کرد؟ آیا فراموش کردن خیانت راهکار درستی است و اینکه اصلا چطور می‌توان فردی را که خیانت کرده بخشید؟

بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با هم با روش‌هایی برای اینکه چطور با خیانت کنار بیاییم و دوباره اعتماد کنیم، به دست آوریم و عکس العمل مناسبی در این زمان از خود نشان دهیم.

در مقابل خیانت چه برخوردی داشته باشید؟

خیانت جنبه‌های متفاوتی دارد و فراموش کردن خیانت یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا محسوب می‌شود، زمانی که زن یا شوهری به دلایل مختلف مدت زمانی را به هر طریقی با فرد دیگری جز همسر خودش سپری می‌کند و فراموش می‌کند که به کس دیگری در زندگی‌اش تعهد دارد.

زمانی که فرد مورد خیانت قرار می‌گیرد، احساسی سرشار از درماندگی، عصبانیت و استرس تمام وجودش را پر می‌کند و آنقدر سردرگم می‌شود که نمی‍داند چطور خودش را آرام کند. مثلا در زمان خیانت زن به شوهر ، مرد آنقدر سردرگم و پر از احساس منفی و عصبانیت می‌شود، که جز داد و بیداد و خودخوری و حرص خوردن هیچ فکر دیگری به ذهنش خطور نمی‌کند. اما در واقع حتی در زمان خیانت زن به شوهر ، و برای فراموش کردن خیانت و بازگردادن زندگی افراد باید بتوانند تا به درستی از خود عکس‌العمل نشان دهند و تصمیم درست و بجایی بگیرند. در ادامه این قسمت می‌توانید با ۵ راهکار برای برخورد درست در هنگام خیانت دیدن آشنا شوید و یاد بگیرید که چطور می‌توانید فرد خیانت کرده را ببخشید و بار دیگر اعتمادتان را از سر بگیرید.

برای فراموش کردن خیانت با همسرتان صحبت کنید!

برای فراموش کردن خیانت با همسرتان صحبت کنید!

شاید خیلی سخت به نظر برسد که با فردی که با شما خیانت کرده به راحتی صحبت کنید و خطای او را فراموش کنید، اما این مرحله واقعا ضروری است. بهتر است با همسرتان صحبت کنید. ببینید هدف او از این خیانت چه بوده؛ آیا واقعا از کاری که کرده پیشمان است یا روی کارش پافشاری می‌کند؟ آیا از نظر عاطفی و جنسی با شما مشکلی داشته که دست به این خیانت زده و یا کسی او را فریب داده است؟ خیلی وقت‌ها صحبت کردن بسیاری از مشکلات را حل می‌کند و شاید اگر حتی قبل از اینکه خیانت ببینید هر دوی شما به اندازه با هم حرف می‌زدید و نیازهای هم را می‌پرسیدید، الان این خیانت اتفاق نمی‌افتاد.

 برای فراموش کردن خیانت فرد سوم را از زندگی همسرتان دور کنید!

باور کنید یا نه اما همه آدم‌ها در معرض خطر ابتلا به فریب خوردن توسط انسان‌هایی قرار دارند که همچون زالو به زندگی مشترک افراد می‌چسبند تا به اهداف کثیف خود دست پیدا کنند. درست است که همیشه هم اوضاع به این شکل نیست اما در هنگام خیانت به همسر ، فرد باید قوی‌تر از همیشه بایستد و زندگی‌اش را نجات دهد. اگر همسر شما احساس ندامت می‌کند، اگر حس می‌کنید فریب خورده و به دنبال راهی برای رهایی و بازگشت به شما می‌گردد و اگر تا به حال زندگی عاشقانه و زیبایی داشتید، پس در نجات این زندگی لحظه‌ای مکث نکنید.

بجای اینکه سرجایتان بنشینید و شروع به غصه خوردن کنید، بهتر است که هر جور که شده فرد مزاحم را از زندگی‌تان حذف کنید و با جذب کردن همسرتان نیز به او بفهمانید او به شما تعلق دارد.

در رشدتو بخوانید  بلوغ زودرس در کودکان ، علائم و راه درمان بلوغ زودرس در دختران و پسران

اگر همسرتان پشیمان است با شرایط ویژه قبول کنید!

این امر کاملا واضح است که فراموش کردن خیانت کار سختی است و اگر هردوی شما این تصمیم را گرفته‌اید پس باید همه تلاشتان را بکنید که دیگر چنین دردی را متحمل نشوید. برای مثال در خیانت زن به شوهر ، زنی که از لحاظ عاطفی و یا حتی مالی خلا در زندگی احساس کرده و دست به کار خطایی زده، باید قول بدهد و به اندازه کافی پشیمان باشد تا گناه او قابل بخشش شود. از طرفی نیز شما نیز به عنوان همسر او باید همه راه‌های ارتباطی گذشته او را مسدود کنید و هر دو برای شروعی دوباره تلاش کنید و سعی کنید از این پس در جهت برطرف کردن نیازهای هم بیشتر تلاش کنید.

دکتر براندون سانتان معتقد است که برای بازیابی یک ارتباط، باید همه اطلاعات مربوط به تماس‌های فرد حذف شود، همه شماره‌های مشکوک مسدود شوند و حتی فرد سیم‌کارت خود را عوض کند و از هیچ طریقی به شماره‌هایی که در گذشته با آن ارتباط داشته دسترسی پیدا نکند تا فراموش کردن خیانت نیز برای شما کاری معقول به نظر برسد!

برای برگرداندن احساستان تلاش کنید!

هیچ کس بیشتر از خودتان نمی‌تواند به شما کمک کند و تصمیمات و عکس‌العمل‌های سریع و غیر معقول تنها شرایط را برایتان سخت‌تر می‌کند. در بیشتر مواقع خیانت زن به شوهر و در کل خیانت به همسر از روی بی‌توجهی‌ها و اشتباهات خود فرد اتفاق می‌افتد و شاید اعلام شکست و واگذاری زندگی‌تان آن هم بعد از چند سال زندگی مشترک و تجربه عشق، حال تصمیمی عجولانه محسوب شود.

بهتر است قبل از اینکه کاری انجام دهید درست به رفتارتان و عواقبی که در انتظارتان است فکر کنید. یک برنامه برای آینده‌تان و برگرداندن زندگی به حالت قبل تدارک ببینید و طبق آن پیش بروید. یک لحظه قدمی به عقب‌تر بردارید و سعی کنید زندگیتان را قبل از این خیانت، تجسم کنید. با خودتان بگویید اگر این خیانت نبود در مورد همسرتان چه تصوری داشتید و احساس‌تان به او چگونه بود و باید چکار کنید تا بتوانید دوباره آن احساس را نسبت به همسرتان داشته باشید.

در حقیقت قبل از اینکه کاری کنید و تصمیمی بگیرید و یا حتی همسرتان را ببخشید، سعی کنید تا احساسات منفی را از خودتان دور کنید و بعد به صورت منطقی و درست برای تصمیم‌گیری قدم بردارید.

برای برگرداندن احساستان تلاش کنید!

برای فراموش کردن خیانت در رابطه‌تان صادق باشید!

یکی از مهم‌ترین دلایل خیانت به همسر و فریب خوردن افراد، عدم اعتماد کردن و نداشتن صداقت است و دروغ بزرگ‌ترین بخش خیانت محسوب می‌شود که فرد را در انجام کارهایی مثل خیانت نیز راغب می‌کند. در واقع فرد دروغگو همیشه راحت‌تر پنهان‌کاری می‌کند و در صورت خیانت کردن با دروغ گفتن سعی در پوشاندن قضیه و درست کردن اوضا را دارد. بنابراین سعی کنید در رابطه‌تان راستگو باشید و طرف مقابلتان را هم به راستگویی تشویق کنید.

برای فراموش کردن خیانت و بخشیدن فرد خیانت‌کار باید بتوانید از این پس با هم رو راست باشید و همه امور آنقدر برایتان واضح باشد که بتوانید بر احساسات منفی و افکار آزار دهنده‌تان غلبه کنید و به فراموش کردن خیانت فکر کنید.

فردی که خیانت کرده باید برای مدتی همه کارها و روابطش را به شما بگوید و حتی با نشان دادن مدارکی در گوشی خود پیام‌هایش را به شما نشان دهد و ثابت کند که دیگر در روابطش با شما صادق است. حتی اگر این کار در ابتدا احمقانه به نظر برسد، ولی باید بدانید که شما برای بازیابی اعتماد از دست رفته‌تان نیاز به مرهم دارید و آن مرهم چیزی نیست جز اثبات صداقت… اگر فرد خیانت کرده واقعا از کار خود پشیمان باشد، پس انجام دادن این کارها هم چندان برایش سخت نخواهد بود.

در رشدتو بخوانید  مرز بین فریب و خیانت به همسر | چرا تعریف زن و مرد از خیانت یکسان نیست؟

مراقب رفتارتان باشید!

درست است که شما مورد خیانت واقع شده‌اید، اما فراموش نکنید که اگر اشتباه رفتار کنید، می‌توانید طرف مقابلتان را از خودتان منزجر کنید. چک کردن بیش از حد گوشی به وضوح، بیان کردن موضوع جلوی دیگران و کوچک کردن همسرتان و رفتارهایی همانند پریشانی و اضطراب شدید در مقابل همسرتان تنها باعث دور کردن او از شما می‌شود. طبیعی است که بخواهید با کسی مخصوصا یک درمانگر یا مشاور در مورد اتفاقی که به سرتان آمده و رنج‌هایی که کشیده‌اید صحبت کنید، اما  بهتر است بدانید که بازگو کردن این موضوع برای همه و آبروریزی کردن تنها این هشدار را به همسرتان می‌دهد که جای تو دیگر این جا نیست و اینجا همه علیه تو هستند.

از طرف دیگر نیز هر بار با مطرح کردن این موضوع احساسات منفی شما دوباره شعله‌ور می‌شود و از طرفی هرکس یک راهنمایی می‌کند و درباره شرایط شما نظری می‌دهد که شاید هیچکدام درست و اصولی نباشد و تنها اوضاع را بدتر می‌کند. قبل از هر چیزی برای فراموش کردن خیانت، باید سعی کنید تا با این موضوع کنار بیایید و خشمی را که در وجودتان شعله‌ور شده خاموش کنید.

 با یک مشاور مطمئن صحبت کنید!

 با یک مشاور مطمئن صحبت کنید!

حرف زدن با یک مشاور مطمئن، یکی از بهترین راه‌ها برای تسکین دردهای شما و پیدا کردن مسیر درست در راستای فراموش کردن خیانت است. او می‌تواند راهکارهای خوبی را در هر مرحله از ارتباط‌تان به شما ارائه دهد و روند آن را تسریع ببخشد و از طرفی با پردازش و شناسایی نیازهای دو طرف به شما کمک کند تا از این پس رابطه‌ بهتری را در کنار هم تجربه کنید.

زمانی که به عنوان فردی که مورد خیانت قرار گرفته است، این بینش را پیدا کرده‌اید تا چه عکس‌العمل‌ها و رفتارهایی عجولانه و نادرست و به کارگیری چه راهکارهایی درست و اصولی است، راحت‌تر نیز می‌توانید با فراموش کردن خیانت به روزهای خوش قبل از این تجربه تلخ دست پیدا کنید و از این پس زندگی بهتری را تجربه کنید.

در بسیاری از مواقع نیز فراموش کردن خیانت و بخشیدن گناهی که طرف مقابل هیچ احساس ندامتی نسبت به آن ندارد و به این کار به عنوان یک تفریح کثیف نگاه می‌کند، بهتر است این رابطه را فراموش کنید و بدانید که تلاش برای بهبود آن و از سر گرفتن این رابطه هیچ فایده‎ای ندارد.

در آخر نیز به یاد داشته باشید!

بهتر است در زندگی همیشه بر پایه اعتماد، مشورت و عشق پیش بروید و هر روز برای بهتر شدن روابط عاشقانه و زناشویی‌تان تلاش کنید. تا می‌توانید در مورد نیازهای مختلف‌تان با هم صحبت کنید و اگر موضوعی هست که در مورد همسرتان موجب ناراحتی شما می‌شود با او مطرح کنید. به نیازهای هم توجه کنید و به یکدیگر احترام بگذارید و تا حد امکان اجازه دخالت هیچ چیز را در زندگی مشترکتان به کسی ندهید و اگر واقعا مایلید تا بعد از اینکه خیانت دیدید، همه چیز را فراموش کنید و زندگی‌تان را دوباره از نو شروع کنید، پس خودتان نیز برای بهتر شدن این زندگی، فراموش کردن خیانت و زیباتر ساختن احساسات‌تان تلاش کنید و اجازه دهید تا یکبار دیگر زندگی جدید را در کنار او شروع کنید و این بار هم شما رفتار بهتری داشته باشید و هم از همسرتان قول بگیرید تا در این مسیر با شما هم قدم شود و برای ساختن یک زندگی بهتر و عاشقانه‌تر تلاش کند.

منابع:

http://www.thelawofattraction.com/

https://www.nbcnews.com

https://www.nbcnews.com

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *