ویژگی های دوست پسر ایده‌آل

دوست پسر ایده آل | دوست پسر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در فرهنگ ایرانی متاسفانه یا خوشبختانه، جایی برای رابطه‌های دوستی بین جنس مخالف وجود ندارد. این شاید به فرهنگ باستانی یا دین ما باز می‌گردد. با اینکه چنین فرهنگی را ما در ایران نداریم، اما رابطه‌های دوست دختر و دوست پسر امروزه کاملا شکلی موجه به خود گرفته‌اند. شاید نسبت به یک دهه پیش، در این مورد جامعه ما دچار دگرگونی شدیدی شده و حتی شاید افرادی هستند که به صورت پارتنر کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. در بعضی موارد این افراد مثل دو دوست خوب در کنار یکدیگر با آرامش کامل زندگی می‌کنند و در بعضی موارد تنها به مشکل و دعوا ختم می‌شود.

اما از نظر شما مشکل از کجا به وجود می‌آید؟ شاید مشکل اصلی همان نیمه گم شده و مناسب بودن دو نفر برای یکدیگر باشد. متاسفانه این روز‌ها اکثرا ملاک برای داشتن یک دوست پسر ایده‌آل، ظاهری زیبا و وضع مالی خیلی مساعد است. این معیار شاید در ظاهر فریبنده و عالی باشد، اما در نهایت نمی‌تواند آرامش، خوشبختی و خوشی شما را تضمین کند.

قطعا برای هر فرد معیار داشتن دوست پسر ایده‌آل متفاوت است. اما بعضی معیار‌ها وجود دارند که بین اکثر افراد دیده می‌شوند. شاید اگر به شکل یک نظر سنجی از بین همه دختران در مورد ویژگی‌های دوست پسر ایده‌آل بپرسیم، اکثر آنها به همین موارد اشاره می‌کنند.

شاید اکثر ما همه این معیار‌ها بشناسیم و ترجیح دهیم با کسی که تمامی این معیار‌ها را داشته باشد در ارتباط باشیم. اما چرا در بسیاری از موارد دختران افرادی را به عنوان دوست پسر انتخاب می‌کنند که در آینده دچار مشکل شوند؟ آیا آنها چنین معیار‌هایی را ندارند؟

وفاداری ویژگی دوست پسر ایده‌آل

در برخی موارد تمامی ما انسان‌ها شاید بدانیم راهی که پیش گرفتیم راه درستی نیست، اما با این حال آن را انتخاب می‌کنیم. این ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. درباره موضوع مورد بحث ما، دلایل مختلفی مثل دلایل ظاهری ممکن است ما را فریب دهند و معیار‌های واقعی خودمان را زیر پا بگذاریم. اما شاید به صورت کلی در مورد معیار‌های یک دوست پسر ایده‌آل باید این را در نظر گرفت که در درجه اول باید برای شما یک دوست خوب باشد. یک دوست خوب مثل دوست‌های صمیمی خودتان، دوست‌هایی که تمام راز‌های یکدیگر را می‌دانید و همیشه کنار هم هستید.

روان‌شناسان بر این باور هستند که با کسی وارد رابطه شوید که اگر هم جنس شما بود، قطعا بهترین دوست شما می‌شد. همین موضوع نشان می‌دهد که دوست پسر یا پارتنر شما در درجه اول باید یک دوست خوب برایتان باشد. حال کمی در مورد معیار‌های انتخاب دوست پسر صحبت می‌کنیم.

معیار‌های انتخاب دوست پسر ایده‌آل

  • وفاداری

شاید مهم‌ترین معیار انتخاب یک دوست پسر ایده‌آل همین مورد باشد. قطعا اصل اول تشکیل هر رابطه‌ای وفاداری است. وفاداری معنای گسترده‌ای دارد. معمولا می‌توان وفاداری را معادل عدم خیانت در رابطه دانست. اما به همان اندازه، خیانت نیز معنای گسترده‌ای دارد.

شما باید پارنتر یا دوست پسری را انتخاب کنید که از هر نظر به شما خیانت نمی‌کند. خیانت تنها در رابطه پنهان با دختری دیگر داشتن معنا نمی‌شود. خیانت ممکن است در ذهن ما نیز شکل گیرد. اینکه حتی فکر دختر دیگری در ذهن دوست پسرتان بگذرد، به نوعی خیانت محسوب می‌شود. خیانت در رفتار، عمل، ذهنیت و حرف شکل می‌گیرد.

نه تنها در مورد رابطه دوست دختر و دوست پسر‌ها، بلکه در رابطه دو دوست خوب نیز باید وفاداری دیده شود. مخصوصا زمانی که دو فرد از حالت دوستی ساده به پارتنر تبدیل می‌شوند، باید به وفاداری یکدیگر اطمینان داشته باشند.

در رشدتو بخوانید  عاشق کردن همسر و وابسته کردن او با 11 روش ساده و کاربردی

بر خلاف رابطه‌های زناشویی که از نظر قانونی ثبت شده‌ و قابل پیگیری هستند، رابطه‌های دوستی هیچ پایه مستحکمی ندارند و طرفین رابطه به سادگی می‌توانند به آن پایان دهند. به همین دلیل است که مخصوصا در رابطه‌های دوستی، باید وفاداری حاکم باشد تا عمر رابطه زیاد شود.

  • دوست پسر شما گوش شنوا دارد؟

زنان میل زیادی به در و دل کردن دارند. آنها تمایل دارند تا در مورد هر موضوع کوچک و بزرگی صحبت کرده و خودشان را خالی کنند. این کار به آنها آرامش می‌دهد و انتظار دارند طرف مقابل به خوبی به حرف آنها گوش دهد. شاید این یک کار خسته کننده برای مرد به حساب بیاید، اما باعث آرامش طرف مقابل می‌شود.

همه کار‌هایی که ما در رابطه مشترک با دوست دختر یا دوست پسر خود انجام می‌دهیم، خوشایند نیستند. گاهی شما باید از خود گذشتگی کرده و کاری را تنها به خاطر دل‌خوشی طرف مقابل خودتان انجام دهید. همان‌طور که گفتیم، یک دوست پسر ایده‌آل در درجه اول باید یک دوست خوب باشد. یک دوست خوب همواره صحبت‌های دوستش را می‌شنود و با او همراهی می‌کند.

اگر شما نیز مثل سایر زنان با صحبت کردن آرام می‌شوید، پس به دنبال کسی باشید که شنوای صحبت‌های شما باشد. گاهی برای بعضی از مردان اینکه درد و دل‌های دختر مورد علاقه خودشان را بشنوند نیز لذت‌بخش است. اگر چنین حالتی اتفاق بیافتد که بهترین حالت ممکن است و شما می‌‌توانید با خیال راحت ساعت‌ها با دوست پسر خود صحبت کنید!

  • دوست پسر شما باید به بلوغ فکری رسیده باشد

 

بلوغ فکری

از نظر علمی کاملا ثابت شده است که دختران سریع‌تر از پسران به بلوغ فکری می‌رسند. همین موضوع باعث می‌شود تا بلوغ فکری دوست پسرتان، تبدیل به یک معیار بسیار مهم شود. بلوغ فکری اصلا سن دقیق و خاصی ندارد. در بعضی افراد در سنین کم، بلوغ فکری اتفاق می‌افتد و در برخی دیگر شاید در چهل سالگی نیز بلوغ فکری انجام نشود.

معمولا رابطه‌های یک پسر جوان که به بلوغ فکری نرسیده ناپایدار هستند. این بدین خاطر است که فرد قبل از بلوغ فکری، ثبات احساسی و تفکری نداشته و به نوعی دمدمی مزاج است. به همین دلیل هرچقدر هم از نظر احساسی وفادار و قدرتمند باشد نیز شاید مورد مناسبی به عنوان دوست پسر نخواهد بود.

فقط در مورد بلوغ فکری این موضوع را در نظر داشته باشید که اصلا ارتباطی با سن ندارد. ممکن است یک پسر با سن کم به بلوغ فکری رسیده باشد در حالی که یک مرد چهال ساله هنوز به بلوغی فکری نرسیده است.

  • کمی شوخی طبعی برای دوست پسرتان بد نیست!

اگر تصمیم دارید که وارد یک رابطه طولانی مدت شوید یا حتی می‌خواهید یک پارتنر برای خود انتخاب کنید، پس قطعا یک‌نواختی زندگی شما را آزار خواهد داد. اینکه دوست پسر شما شوخ طبع باشد، شاید از نظر شما یک معیار به حساب نیاید. اما جدی بودن بیش از حد و نداشتن طبع شاد و شوخ می‌تواند زندگی شما را دچار یکنواختی کند. یک خنده می‌تواند روز شما را بسازد.

  • دوست پسرتان باید شما را با تمام وجود قبول کند

متاسفانه مخصوصا در ایران هنوز نیز نگاه مالکیتی در عشق وجود دارد. برخی از مردان ایرانی بر این باور هستند که بعد از ایجاد رابطه دوستی، مالک کامل آن فرد می‌شوند. از این رو مرد ممکن است تلاش کند تا دوست دختر یا پارتنر خود را تغییر دهد. این تغییر ممکن است از نوع پوشش شروع شود و حتی تا کوچک‌ترین و خصوصی‌ترین کار‌های او ادامه پیدا کند.

در رشدتو بخوانید  ازدواج موفق چه نشانه هایی دارد؟ | 7 ویژگی یک ازدواج موفق

قطعا هیچ‌کس دوست ندارد که کسی به این شکل زندگی‌اش را تغییر دهد. این طرز فکر سال‌هاست که منسوخ شده و دیگر در دنیای مدرن امروزی جایگاهی ندارد. اگر در مورد انتخاب دوست پسر خود تردید دارید، بهتر است از خودتان بپرسید که شما را همین‌طور که هستید می‌خواهد یا نه؟

اینکه بعد از مدتی رابطه داشتن با دوست پسر خود، برای مثال از شما بخواهد که یک اخلاق نامناسب را ترک کنید در این حوزه قرار نمی‌گیرد. منظور از قبول تمام شما در این است که شما را با تمام خوبی‌ها، بدی‌ها و مشکلات پذیرفته و علاقه خود را مشروط به اعمال یک سری تغییرات نکند.

  • کسی که شما را با تمام وجود قبول کند

  • از نظر طرز تفکر با شما هم‌خوانی داشته باشد

شاید این معیار را در اکثر موارد نا‌دیده بگیرند. معیاری که ممکن است بیشتر مشکلات از آن نشات بگیرند. نوع طرز فکر هر کس منحصر به فرد خودش است. به همین دلیل نمی‌توان نوع خاصی از طرز فکر را بیان کرد. تنها باید توجه داشته باشید که دوست پسر یا پارتنرتان طرز تفکر و عقاید مشابه شما داشته باشد.

این طرز تفکر در مدت طولانی می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به همراه بیاورد. باور و اعتقاد یک نفر چیزی نیست که در یک شب به وجود آمده باشد. باور یک فرد از ابتدای کودکی او شکل گرفته و به راحتی تغییر پیدا نمی‌کند. از همین رو اینکه بتوانید باور و طرز فکر دوست پسر خودتان را عوض کنید، بسیار دور از ذهن خواهد بود.

به همین دلیل باید ببینید که از نظر طرز فکر با یکدیگر سازگاری دارید یا نه. گاهی حتی مسائل دینی مذهبی نیز ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند. اعتقاد و باور، چیز‌هایی هستند که انسان در مورد آنها تعصب داشته و گاهی برای پایبندی به آنها مبارزه می‌کند.

اگر می‌خواهید زندگی شما تبدیل به میدان جنگ نشود و مثل دو دوست خوب کنار یکدیگر زندگی کنید، حتما از نظر طرز تفکر و عقاید یکدیگر را بررسی کنید. در صورتی که از این نظر با یکدیگر تفاهم نداشتید، حتی اگر تمامی معیار‌های دیگر مثبت بودند، بهتر است وارد رابطه با آن فرد نشوید.

این‌ها تنها چند مورد از صد‌ها هزار معیاری بودند که ممکن است هر فرد برای انتخاب دوست پسر، پارتنر یا همسر خود داشته باشد. معیار‌های ظاهر مختلف من جمله زیبایی صورت، قد و قامت و حتی وضع مالی نیز ممکن است معیار‌های مختلف انتخاب دوست پسر بسیاری از خانم‌ها باشند.

اما این‌ها کاملا بستگی به سلیقه فرد داشته و اصلا ثابت نیستند. به همین دلیل است که نامی از چنین معیار‌های متغیری به میان نیاوردیم. در اینجا بیشتر تلاش داشتیم تا معیار‌های اخلاقی را بررسی کنیم. معیار‌هایی که جزء الزامات تشکیل رابطه هستند و بدون آنها ادامه یک رابطه مقدور نخواهد بود.

برای مثال تصور کنید که یک نفر از نظر مالی و ظاهری کاملا در جایگاه بالایی قرار دارد اما اصلا به اصول اخلاقی پایند نبوده و خیانت می‌کند. آیا شما تمایل به ادامه رابطه با چنین فردی را دارید؟

به صورت کلی این معیار‌ها یا ویژگی‌ها، اصول اولیه انتخاب یک دوست پسر ایده‌آل به حساب می‌آیند. شاید برای شروع یک رابطه کافی نباشند، اما بدون وجود آنها نیز ادامه رابطه مقدور نخواهد بود. فرای همه این معیار‌ها این است که کنار زوج خود شاد باشید و بخندید، زندگی کوتاه است، پس تلاش کنید از آن لذت ببرید.

آل

منابع:

https://www.eharmony.co.uk/dating-advice/relationships/10-things-that-make-perfect-boyfriend-material#.XLKxOugzbIU

https://www.psychalive.org/dating-resolutions-7-characteristics-of-an-ideal-partner/

https://www.lovepanky.com/women/understanding-men/signs-and-qualities-that-make-a-great-boyfriend

https://www.uckg.org/the-5-qualities-of-an-ideal-man/

https://www.lifehack.org/286209/20-signs-you-have-perfect-boyfriend

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *