دوست دختر خوب

دوست دختر ایده آل | ویژگی های یک دوست دختر خوب چیست؟

شاید داشتن دوست‌ دختر در فرهنگ ما کمی غیر متعارف باشد. البته این موضوع در سال‌های اخیر بسیار جا افتاده شده و دیگر شکل سابق را ندارد. شاید در گذشته و حدود دهه ۵۰ اصلا چنین موضوعی مطرح نبود. اولین بار بحث داشتن دوست دختر یا دوست پسر در دهه ۶۰ مطرح شد و با آن مخالفت بسیار زیادی کردند. دوست دختر می‌تواند همان دوست خوب انسان باشد و لازم نیست که حتما به شکل پارتنر به آن نگاه کنند. اما در دهه ۶۰ چنین موضوعی به هیچ وجه توسط جامعه قابل قبول نبود.

به تدریج با ورود فرهنگ غربی به ایران، فرهنگ داشتن دوست دختر در ایران نیز وارد شد. بسیاری از افراد آن را پذیرفتند و دیگر مشکلی با آن نداشتند. حتی بعضی از افراد با آن موافقت زیادی داشتند، چون بر این باور بودند که دوستی قبل از ازدواج، زوجین را به شناخت زیادی نسبت به یکدیگر می‌رساند.

در حال حاضر فرهنگ داشتن دوست دختر در جامعه کاملا عادی شده است. شاید اکثر پسر‌ها دوست دختر دارند. این فرهنگ تا جایی در جامعه ما رواج پیدا کرد که هدف آن کاملا در میان این هرج و مرج محو شد. هدف داشتن دوست دختر یا دوست پسر نه برای هوس‌بازی، بلکه برای آرامش و شناخت قبل از ازدواج بود. آنقدر این فرهنگ به سرعت در جامعه ما گسترش پیدا کرد که هدف دوستی سالم و با آرامش از بین رفت.

وفاداری دوست دختر ایده آل

شاید همه پسر‌های مجرد یا دوست دختر دارند یا حداقل قبل داشتند. اما تنها تعداد کمی از آنها هستند که در رابطه خود احساس آرامش می‌کنند و مثل دو دوست خوب کنار یکدیگر هستند. گاهی این رابطه آنقدر صمیمی شده که مثل دو پارتنر حتی با یکدگیر هم خانه می‌شوند و با آرامش کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

اما چرا بعضی‌ها چنین رابطه با آرامشی را تجربه می‌کنند در حالی که بیشتر روابط دیگر به جدایی ختم می‌شود؟ قطعا این دسته افراد بر اساس معیار‌های درستی دوست دختر یا دوست پسر خود را انتخاب می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود تا بتوانند رابطه آرام و لذت‌بخشی را تجربه کنند.

به همین منظور شاید بهتر است کمی در مورد ویژگی‌های یک دوست دختر خوب بدانیم تا با درک بیشتری از رابطه مشترک،  دوست خودمان را انتخاب کنیم.

ویژگی‌های دوست دختر ایده‌آل

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که دوست دختر ایده‌آل تعریف ثابتی برای همه ندارد. برای مثال شاید یک پسر، دختری با شخصیت آرام را بپسندد و دیگر ترجیح می‌دهد که دوست دختری کاملا پر‌انرژی داشته باشد. حتی از نظر معیار‌های ظاهری نیز نمی‌توان یک ایده‌آل ثابت را تعریف کرد، زیرا هر شخص، سلیقه‌ای منحصر به فرد داشته و تعریف او از زیبایی با دیگری تفاوت دارد.

بنابراین، این ویژگی‌ها کاملا عام هستند و اصلا وارد بحث سلیقه و مسائل شخصی نمی‌شویم. ما در مورد ویژگی‌هایی صحبت می‌کنیم که شاید هر پسری بر سر آن‌ها توافق دارد.

  • وفاداری از ویژگی های دوست دختر ایده‌آل است.

تقریبا هر انسانی می‌خواهد با کسی در ارتباط باشد که نسبت به او از خود وفاداری نشان دهد. وفاداری تنها در رابطه دوست دختر و دوست پسر معنا ندارد. حتی اگر بخواهید یک دوست خوب برای خودتان پیدا کنید، باید بدانید که به شما وفادار است. کلمه “وفاداری” معانی مختلفی دارد. بسیاری از افراد تنها بر این باور هستند که اگر خیانت فیزیکی به پارتنر خود نکنند، به معنای وفاداری است.

هر کسی باید بداند که دوست پسر یا دوست دختر او، در درجه اول باید یک دوست خوب برایش باشد. دوستی که در غم و شادی کنارش است و به هر طریقی باید به او وفاداری نشان دهد. وفاداری باید در عمل و در فکر باشد. شما باید در تمامی مراحل زندگی خودتان به دوست پسر یا دوست دختر خود وفاداری نشان دهید. این وفاداری شاید اولین چیزی باشد که هر پسر یا دختری در تشکیل رابطه با غیر هم جنس خود انتظار داشته باشد.

در رشدتو بخوانید  دوست خوب چه ویژگی هایی دارد؟ | 11 راه برای پیدا کردن دوست خوب

به همین دلیل اولین معیار هر پسر یا دختری را در رابطه دوستی می‌توان وفاداری دانست. برای اینکه یک دوست دختر ایده‌آل را تعریف کنیم، در درجه اول باید وفاداری بالایی داشته باشد.

  • دختری که همواره اطراف شما باشد

حضور یک دوست دختر خوب را همیشه باید کنارتان حس کنید. اینکه تنها روزی چند بار آن هم کوتاه مدت با یکدیگر در ارتباط باشید، اصلا رابطه مناسبی نیست. شما باید حداقل روزی یک بار پارتنر خود را ببینید تا رابطه شما شکلی صمیمی پیدا کند. برای اینکه رابطه خوب و با آرامشی را تجربه کنید، در هر لحظه باید از حال یکدیگر خبر داشته باشید. یک دوست دختر ایده‌آل همواره  ترس و واهمه دارد که دوست پسرش از حال او با خبر باشد. این موضوع کاملا دو طرفه است، زمانی که صداقت اساس یک رابطه را تشکیل دهد، دیگر نیازی به مخفی کاری نیست.

کنار هم بودن صمیمیت بیشتری را در رابطه ایجاد می‌کند. یک دوست دختر ایده‌آل تمام تلاش خودش را می‌کند تا اکثر لحظات خودش را با شما سپری کند.

  • دوست دختر شما شنونده خوبی است

زندگی انسان همواره آتشین و پر از هیجان نیست. رابطه دوستی تنها به ارتباط فیزیکی خلاصه نمی‌شود، بلکه بیش از رابطه فیزیکی باید به رابطه احساسی توجه داشت. شما باید از نظر احساسی ارضاء شوید تا آرامش را تجربه کنید. دوست دختر شما باید مثل یک دوست خوب، شنونده مشکلات شما باشد.

دوست دختر‌تان باید آنقدر قابل اطمینان باشد که با خیال آسوده با او درد و دل کرده و مشکلات‌تان را با وی مطرح کنید. شاید او نتواند راه‌حل و راه‌کاری مناسب برای شما بیابد، اما قطعا اینکه یک نفر شنونده حرف‌هایتان باشد و تنها با شما هم‌دردی کند، آرامش بزرگی را برای شما رقم خواهد زد.

اگر می‌خواهید یک دوست‌ دختر برای خود انتخاب کنید، به یاد داشته باشید که زندگی تنها روز‌های شاد و خوب ندارد. شما برای روز‌های سخت به یک همیار و هم‌درد نیاز دارید. سعی کنید دوست دختری اتخاب نمایید که در همه روز‌های خوب و بد کنار شما باشد.

پیش دوست دختر خود آسیب پذیر هستید

  • پیش دوست دخترتان آسیب پذیر هستید

شاید در ابتدا این موضوع را یک ویژگی دوست دختر ایده‌آل نبینید. اما در حقیقت یک دوست دختر ایده‌آل کسی است که با شما آنقدر حس صمیمیت بالایی دارد که شما به راحتی کنار او آسیب پذیر خواهید بود. شانه‌های او برای گریه شما همواره آماده خواهند بود.

شاید غرور مردانه شما اجازه ندهد که جلوی کسی گریه کنید، اما شاید بتوانید کنار یک دوست خوب سفره دل خودتان را باز کنید و زیر گریه بزنید. در نتیجه دوست دختر ایده‌آل کسی می‌تواند باشد که در مقابل گریه شما جبهه نگیرد، بلکه اجازه دهد تا آرام شوید. این یک موهبت در زندگی خواهد بود. اینکه کسی را برای گریه و درد دل داشته باشید.

  • دوست دختر شما پشتیبان شماست

قطعا برای داشتن آرامش در زندگی باید حس کنید که کسی پشتیبان شماست. پشتیبانی که هیچ‌گاه شما را ترک نمی‌کند و در شرایط سخت و طاقت‌فرسا کنار شما شانه به شانه ایستاده است. اینکه کسی چنین شخصیتی داشته باشد، مثل یک گوهر وجودی می‌ماند، گوهری که مرد با تمام سختی و قدرتمندی‌اش به آن نیاز دارد.

مرد با تمام غرورش نیاز دارد که یک زن پشتیبان‌اش باشد و غم او را به جان بخرد. در نتیجه یکی از ویژگی‌های دوست دختر ایده‌آل این است که بتواند پشتیبان مناسبی برای شما باشد. دوست دختر، پارتنر یا همسر شما باید چنین خصیصه‌ای را داشته باشد تا بتوانید به او تکیه کنید.

  • او شما را وارد دنیای خودش می‌کند

معمولا یک پسر تمایل دارد که تمام دنیای دوست دختر خود را بگیرد. حتی در مورد دوستی‌های ساده نیز، برای صمیمیت بیشتر باید با همه ابعاد وجود دوست خود آشنا شوید تا بتوانید دو دوست خوب باشید. یک دوست دختر ایده‌آل قطعا شما را به صورت کامل وارد دنیای خودش می‌کند. او شما را به دوستان، آشنایان و حتی خانواده خودش معرفی کرده و در مورد دغدغه و مشکلات خودش با شما صحبت می‌کند.

در رشدتو بخوانید  ازدواج موفق چه نشانه هایی دارد؟ | 7 ویژگی یک ازدواج موفق

این کار صمیمیت زیادی را وارد رابطه دوستی شما می‌کند. گاهی دیده می‌شود که دو زوج به صورت پارتنر کنار یکدیگر هستند، اما هنوز هم تمام زندگی یکدیگر را نمی‌دانند. مخفی کاری در یک رابطه دوستی خوب جای ندارد و باید دو طرف دنیای یکسانی برای رابطه خودشان خلق کنند. دنیایی که چیزی بر کسی پوشیده نیست.

  • دوست دخترتان شما را همان‌طور که هستید می‌خواهد

متاسفانه در رابطه‌های امروزی این مساله به کرات دیده‌ می‌شود که هر یک از طرفین رابطه تمایل دارند طرف دیگر را عوض کنند. در حقیقت اگر شما با نوع پوشش، نوع رفتار یا حتی ظاهر یک نفر مشکل دارید، بهتر است با او وارد رابطه نشوید. اینکه ادامه رابطه با یک نفر را مشروط به تغییراتی در وی نمایید، اصلا زیبا نبوده و باعث ناپایداری رابطه دوستی شما می‌شود.

در نتیجه یکی از ویژگی‌های دوست دختر ایده‌آل این است که شما را بدون هیچ‌گونه تغییری بخواهد. البته منظور از تغییر، تغییرات عمده و بزرگ است. گاهی تغییرات کوچک و درخواست آن به صورت غیر مستقیم، حتی می‌تواند رابطه دوستی را مستحکم‌تر کند. اما اگر دوست دختر شما تنها تحت شرایطی مایل به ادامه رابطه با شما باشد که چنان تغییری بکنید، این اصلا درست نیست و قطعا شما را در مرور زمان به این رابطه دل سرد می‌کند.

دوست دختر شما، شما را همان‌طور که هستید می‌خواهد

  • دوست دخترتان به دنبال مادیات نیست

امروزه مادیت نقش پر‌رنگی در زندگی ما ایفا می‌کند و سهم بزرگی از زندگی ما را به خود تعلق داده است. اما اینکه تمام ذهن ما درگیر مادیات شود اصلا خصیصه اخلاقی خوبی نخواهد بود. مادیات قطعا در زندگی اهمیت دارد، اما نه آنقدر که تمام زندگی و اهداف دیگر آن را زیر پای بگذارد. در برخی موارد دوست دختر شما همانند یک دوست خوب سهم خود را از خرج‌های مختلف نیز می‌دهد. این موضوع شاید کمی در ابتدا عجیب باشد، اما تا قبل از اینکه رابطه دوستی به ازدواج یا حتی پارتنر بودن ختم شود، کاملا طبیعی است.

وضعیت مالی اصلا یک مشخصه ثابت نیست و با مرور زمان ممکن است تغییر کند. از همین رو اگر دوست دختر شما تنها به خاطر وضعیت خوبی مالی کنارتان است، بدانید که اصلا نشانه وفاداری نبوده و با تغییر وضعیت مالی شما ممکن است در زندگی تنها بمانید. قطعا باید به دنبال کسی باشید که مسائل مالی برای او اولویت اول نباشد.

تا به اینجا معیار‌های مختلف یک دوست دختر ایده‌آل را با هم مشاهده کردیم. اما شاید هیچ‌کدام از ما برای انتخاب یک دوست‌ دختر به دنبال این معیار‌ها نباشیم. شاید تنها آرامشی که از وی بگیریم برای ما کافی باشد تا زندگی خودمان را وقف او کنیم. شاید این آرامش از تمامی معیار‌های ذکر شده نشات گرفته باشد، اما چشم ما تنها آن آرامش را می‌بیند.

تنها به یاد داشته باشید که یک رابطه خوب، آرامش و شادی به ارمغان می‌آورد، اگر رابطه شما غیر از این است، پس در مورد انتخاب خود بازنگری کنید.

منابع:

https://www.enkirelations.com/qualities-of-a-good-girlfriend.html

https://uk.askmen.com/top_10/dating_top_ten/74_dating_list.html

https://www.luvze.com/qualities-of-a-good-girlfriend/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *