قانون جذب عشق از دست رفته ، چگونه عشق حقیقی خود را برگردانیم ؟

شما همان چیزی هستید که بدان می‌پندارید. این جمله چقدر برای شما آشناست؟ آیا تا به حال با چنین جمله‌ای برخورد کرده‌اید؟ اگر نه، با این جمله چطور: ” آمد به سرم از آنچه می‌ترسیدم”؟ قطعا این جمله به گوش شما آشناست. این یکی از ضرب المثل‌های قدیم ایرانی به حساب می‌آید. همین موضوع نشان می‌دهد که از گذشته ما به قانون جذب اعتقاد داشتیم. قانون جذب عشق نیز در فرهنگ باستانی ما دیده می‌شود و با چنین ضرب المثلی آن را بیان می‌کنند که “دل به دل راه داره” و این نشانه جذب عشق حقیقی و قانون جذب عشق است. عشق در فرهنگ و ادبیات ما همواره جایگاه بالایی داشته. همچنین می‌توان اهمیت به حالت روحانی و جایگاه عرفانی را نیز در آثار مختلف به کرات مشاهده کرد. منظور از جایگاه عرفانی همان ضمیر ناخودآگاه است که در اشعار گاهی به آن جام جهان بین نسبت می‌دادند. از این رو می‌توان بدین نتیجه رسید که ایرانیان از گذشته به عشق حقیقی، قانون جذب و قانون جذب عشق از دست رفته اعتقاد داشتند. حال چه شده که دیگر اعتقادی به جذب عشق نداریم؟ آیا واقعا دیگر نتیجه بخشی سابق را ندارد یا ما دیگر به اصول این روش عمل نمی‌کنیم؟ آیا عشق حقیقی خودمان را با تمام وجود از عالم کائنات درخواست کرده‌ایم؟ در مورد قانون جذب چقدر می‌دانید؟ برای روشن شدن این موضوع، کمی در مورد قانون جذب صحبت خواهیم کرد.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب چیست؟

در مورد قانون جذب تعاریف زیادی وجود دارد. به صورت کلی می‌توان به این شکل به قانون جذب نگاه کرد که ذهن ما دنیای اطراف‌مان را می‌سازد. ذهن انسان بسیار قدرتمند‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید. ذهن ما قادر است کار‌های بسیار زیادی انجام دهد، کار‌هایی که حتی تصور آن را نیز نمی‌توانید کنید.

شاید تا کنون افرادی را دیده باشید که با استفاده از نیروی ذهن خود، اجسام را حرکت می‌دهند. ذهن انسان به همین اندازه توانایی دارد. آنقدر که حتی می‌تواند اجسام خارجی را حرکت دهد. اما منظور از نیروی ذهن برای ما بیش از این است. آنقدر که می‌تواند زندگی همه انسان‌ها را تغییر دهد.

ذهن انسان دارای دو قسمت خودآگاه و ناخودآگاه است. ضمیر خودآگاه همان چیزی است که ما روی آن کنترل داریم. مثلا اینکه به صورت خودآگاه و خود‌خواسته دست خودمان را تکان دهیم یا به چیزی نگاه نکنیم، این جزء ضمیر خودآگاه ما است. اما برای مثال زمانی که از یک مساله به صورت ناخودآگاه بسیار ناراحت می‌شوید، به حدی که حتی همان شب خواب آن را نیز می‌‌بینید، این ضمیر ناخودآگاه شماست.

ضمیر ناخودآگاه می‌تواند در خواب با شما صحبت کرده و ارتباط برقرار کند. شاید اکثر خواب‌های ما را ترس‌ها، رویا‌ها یا اهداف ما را تشکیل می‌دهند که به قالب خواب و رویا در می‌آیند. جالب است بدانید که ضمیر ناخودآگاه است که کنترل ۹۵% اعمال ما را به عهده دارد. شاید این کمی ترسناک به نظر بیاید. اینکه ما روی ۹۵% اعمال و زندگی خودمان کنترلی نداشته باشیم واقعا می‌تواند ترسناک باشد.

اما حال اگر بتوانیم این نیروی قدرتمند را تحت کنترل بگیریم چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا به نظر شما این کار امکان دارد؟ به کنترل ضمیر ناخودآگاه قانون جذب می‌گویند.

قانون جذب بر این باور است که شما می‌توانید بر روی چیزی که می‌خواهید متمرکز شده و آن را به دست آورید. این موضوع بار‌ها و بار‌ها توسط افراد مختلف در سراسر دنیا امتحان شده است. بسیاری از افراد به قانون جذب اعتقاد دارند و از آن در زندگی روزمره خود بهره می‌برند. امتحان کردن قانون جذب اصلا برای شما هیچ هزینه‌ای در بر ندارد. در نتیجه با خیال آسوده می‌توانید آن را امتحان کنید.

در رشدتو بخوانید  مرد عاشق چه ویژگی هایی دارد؟ | یک مرد عاشق چگونه رفتار می کند؟

از نظر علمی ثابت شده که اطراف هر انسانی را میدان الکترو‌مغناطیسی فرا گرفته است. این میدان به صورت مثبت و منفی طراحی شده است. شما می‌توانید میدان مغناطیسی بدن خود را به شکلی تنظیم کنید که افکار و اتفاقات مثبت را به سمت خود جذب کنید. اگر تمام وجود خود را مملوء از افکار منفی کنید، در نتیجه اتفاقات منفی و نامناسبی برای شما اتفاق خواهند افتاد. اما به همین ترتیب اگر به اتفاقات مثبت فکر کنید، اتفاقات مثبت به سمت شما خواهند آمد.

اما کاربرد این قانون جالب برای عشق چیست؟ آیا در مورد عشق حقیقی و عاشقی نیز این قانون کاربرد دارد؟

قانون جذب عشق برای عشق حقیقی

قانون جذب عشق

همان‌طور که ذکر کردیم، در قانون جذب کافیست تا بر روی اتفاقات مثبت تمرکز کنید تا برای شما به وقوع بپیوندند. عشق نیز از این قاعده مثتثنی نیست. این یعنی اگر تمام تمرکز خود را بر روی عشق و وصال یار قرار دهید، قطعا وصال و عشق حقیقی اتفاق خواهند افتاد.

در بسیاری از موارد شاید عاشق و معشوق به وصال یکدیگر نرسند و مجبور به جدایی شوند. در بعضی از این موارد هر دو طرف بر این باور هستند که تمام تلاش خود را کردند و با تمام وجود به یکدیگر علاقه داشتند. عشق نوعی کشش و شیفتگی بسیار افراطی محسوب می‌شود. در یک عشق حقیقی ، دو طرف باید با تمام وجود و فرای هر احساسی به یکدیگر علاقه داشته باشند. این دقیقا تعریف مشابه قانون جذب را دارد. اینکه با تمام وجود روی چیزی که می‌خواهید متمرکز شوید.

حال چه می‌شود اگر در یک عشق حقیقی، به قانون جذب نیز عمل کنید؟ قطعا شیفتگی را افزایش داده و باعث می‌شود احتمال وصال نیز بالا رود. در نتیجه اگر می‌خواهید به وصال عشق خود برسید، با تمام وجود تنها به وصال فکر کنید. اصلا به جدایی یا مشکلاتی که ممکن است در این مسیر داشته باشید نباید فکر کنید. باید هرگونه افکار منفی را از خود دور کرده و تنهابه اتفاقات خوب بیاندیشید.

حال شاید با خواندن این مطلب افسوس بخورید. شاید شما عشقی در زندگی خود داشته‌اید که با تمام وجود او را نخواستید و در حال حاضر از دست شما رفته است. جالب است بدانید که برای بازگرداندن عشق از دست رفته نیز قانون جذب کاربرد دارد. اگر این مساله شما را خوشحال می‌کند، باید بدانید که قانون جذب برای هیچ وقت دیر نیست. شما در هر زمان می‌توانید از قانون جذب استفاده کنید تا چیزی که می‌خواهید را به دست آورید.

قانون جذب عشق از دست رفته برای عشق حقیقی

همان‌طور که اشاره کردیم، هیچ محدودیتی شامل حال قانون جذب عشق از دست رفته نمی‌شود. نه تنها در مورد عشق، بلکه در هر موردی نیز محدودیتی برای قانون جذب قائل نمی‌شوند. شاید شما در زندگی خود عشق خود را با تمام وجود نخواستید. با وجود علاقه‌ای که به عشق خود داشتید، اما از قانون جذب استفاده نکردید و حالا معشوق خود را از دست داده‌اید.

باید بدانید که در این دنیای فانی، جز مرگ هر چیزی چاره دارد. پس در نتیجه نگران نباشید و این بار با تمام وجود به قانون جذب عمل کنید. قانون جذب عشق از دست رفته در این مورد نیز کاربرد خواهد داشت و می‌تواند به شما کمک شایان توجهی کند.

اگر عشق شما واقعا یک عشق حقیقی باشد، قطعا کشش و میل قلب‌تان کمک زیادی به شما می‌تواند بکند. در نتیجه اگر واقعا یک عشق حقیقی در قلب‌تان شعله‌ور است، پس نگرانی شما باید نسبت به دیگران کمتر باشد. همان‌طور که می‌دانید برای به دست آوردن چیزی در قانون جذب، باید با تمام وجود روی چیزی که می‌خواهید تمرکز کنید.

در رشدتو بخوانید  بهترین سن ازدواج از نظر کارشناسان چه سنی است؟ چه زمانی برای زادواج مناسب است؟

قانون جذب برای بازگرداندن عشق از دست رفته

البته باید این را بدانید که تنها روی مسائل مثبت چیزی که می‌خواهید متمرکز شوید. برای مثال در مورد قانون جذب، تنها باید به نکات مثبت در عاشقی بیندیشید. مثلا به این فکر کنید که مراسم ازدواج شما چطور باید باشد، یا اینکه در مراسم خواستگاری ممکن است چه اتفاقاتی بیافتد. یا حتی بعضی‌ها اسم بچه‌های آینده خود را انتخاب می‌کنند.

شاید این کار برای شما خنده‌دار باشد. اما قانون جذب همین را به شما می‌گوید. شما باید ذهنتان را طوری آماده کنید که انگار اتفاقاتی که می‌خواهید، در حال حاضر افتاده است. مثلا زمانی که عشق خود را از دست داده‌اید. هر روز با این خیال از خواب بیدار شوید که امروز معشوق خود را به دست آورده‌اید و در حال برنامه‌ریزی برای یک تفریح مناسب دو نفری با او هستید.

اگر هر روز نگران این باشید که دیگر او را نخواهید دید، همان نگرانی تبدیل به یک باور و یقین در ذهن شما می‌شود. شما هستید که به این باور آن‌قدر جان می‌دهید که از ذهن شما خارج شده و شکل واقعیت بگیرد. به همین شکل به افکار مثبت خود نیز می‌توانید جان دهید.

اگر واقعا به این اصل اعتقاد داشته باشید و از آن تبعیت کنید، خواهید دید که به تدریج افکار شما شکل واقعیت به خود خواهند گرفت. حتی در بعضی موارد اندیشمندان توصیه می‌کنند که یک تابلوی کائنات برای خودتان درست کنید.

برای ساخت تابلوی کائنات نیاز به وسایل زیادی ندارید. تنها کافیست از یک یونولیت کوچک استفاده کنید و چند عدد سوزن کوچک که عکس‌های مورد نظر خود را روی آن قرار دهید. کافیست این یونولیت کوچک را جایی نصب کنید که بیشتر از همه در معرض دید شماست. سپس باید عکس چیز‌هایی که می‌خواهید را روی آن بچسبانید.

مثلا ممکن است فردی به دنبال خرید یک خودروی جدید باشد. او می‌تواند عکس داخل خودروی مورد علاقه خود را روی تابلوی کائنات خود بچسباند و هر روز به نحوه سواری و لذتی که از آن خودرو می‌برد فکر کند. کائنات به درخواست او پاسخ خواهند داد و این رویا را به واقعیت تبدیل می‌کند.

در مورد قانون جذب عشق از دست رفته نیز همین موضوع صادق است. عاشق حقیقی می‌تواند عکس‌هایی از عشق خود را روی تابلوی کائنات بچسباند. عکس‌هایی از خانه‌های فرضی که ممکن است روزی با معشوق خود در آن زندگی کند. حتی ممکن است عکس‌هایی از مراسم مختلف عروسی را روی این تابلو قرار دهد و به این فکر کند که کدام یک برای عروسی آن‌ها بهتر خواهد بود.

به صورت کلی باید گفت که برای عشق از مشکلات نباید ترسید. ترس تنها باعث تضعیف روحیه شما می‌شود. این شما هستید که از یک فکر به باور می‌رسید. باید این باور را به خود تلقین کنید. آن‌قدر تلقین کنید که این باور در ذهن شما ریشه بزند و تمام ذهنتان را بگیرد. آن‌قدر با افکار مثبت به آن آب دهید که میوه  دهد و از میوه شیرین آن در واقعیت لذت ببرید. پس به عشق از دست رفته خود طوری فکر کنید که انگار همین لحظه به وصال او می‌رسید. مطمئن باشید به این شکل زودتر از چیزی که فکر می‌کنید به عشق خود دست پیدا خواهید کرد.

 

منابع:

http://www.thelawofattraction.com/what-is-the-law-of-attraction/

https://www.jackcanfield.com/blog/using-the-law-of-attraction/

https://medium.com/change-your-mind/the-first-time-i-tested-the-law-of-attraction-it-freaked-me-the-h-ll-out-328baeef28e6

https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-blame-game/201609/the-truth-about-the-law-attraction

https://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_attraction_(New_Thought)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *