نشانه‌ها و علائم عاشق شدن | چگونه متوجه شویم که واقعا عاشق شده ایم؟

عاشق شدن یکی از احساسات پاک و جذاب انسان‌ها است که در موقعیت‌های خاص بروز پیدا می‌کند. برخی افراد توانایی تشخیص تفاوت میان عاشق شدن و علاقه ندارند به همین دلیل نیاز است تا نشانه‌ها و علائم عاشق شدن را ارائه کنیم. حس عاشقانه در واقع یک احساس خیلی قوی میان عاشق و معشوق است که براساس رابطه ایجاد شده میان این دو رشد می‌یابد. از جمله نشانه‌هایی که در هنگام عاشق شدن نمود بیشتری دارد، ارتباط چشمی موثر است. از جمله اولیه‌ترین روابط و انتقال احساسات از طریق چشم طرفین منتقل می‌شود.

عاشق توان چشم برداشتن از معشوق را ندارد به همین دلیل ایجاد ارتباط اولیه را می‌توان به این‌صورت دانست. در ادامه و در این مقاله در مورد نشانه‌های مهم‌تری برای شناخت عشق طرف مقابل اشاره می‌شود. این نشانه‌ها گاهی به صورت علمی ثابت شده‌اند.

نشانه‌های حاکی از عاشق شدن

نشانه‌های حاکی از عاشق شدن

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره شد نشانه اولیه عشق ایجاد ارتباط چشمی متناسب و طولانی مدت است. گاهی نمی‌توان تنها به این موضوع اتکا کرد. زیرا این ارتباط چشمی می‌تواند به صورت گذرا و لحظه‌ای اتفاق افتاده باشد. عاشق شدن به علائم مهم‌تر و طولانی مدت نیاز دارد. طرفین باید بتوانند آن را در زندگی روزمره خود احساس کنند و عشق خود را گسترش دهند تا همواره این احساس را در زندگی خود داشته باشند. با توجه به این دلایل باید توجه ویژه‌ای به علائم به وجود آمده در ارتباطات دو طرفه داشت. این علائم گاهی به صورت فردی و گاهی نیز اثرات جمعی دارد. عشاق معمولا در زندگی خود با علائم زیر رو به رو می‌شوند.

حس قدرت داشتن: این حس از جمله احساسات کاملا طبیعی عشاق است. زیرا افراد پس از عاشق شدن جرات بیشتری پیدا می‌کنند و با اعتماد به نفس بالاتری صحبت می‌کنند. زمانی عاشق هستید که می‌توانید ورزش کنید، کار‌های روزمره خود را با سرعت بالاتری انجام دهید و با تمرکز بیشتری مسیر رشد خود را طی کنید. طبق تحقیقات موسسات مختلف، زمانی که انسان‌ها عاشق می‌شوند، رفتاری مشابه افرادی دارند که کوکائین مصرف کرده‌اند. شاید این توضیح علمی حسن ختامی باشد بر تمامی رفتار‌های عجیب و غریبی که پس از عاشق شدن از افراد سر می‌زند.

توجه و تمرکز روی طرف مقابل: یکی دیگر از نشانه‌های اصلی عاشق شدن تمرکز و تفکر روی فرد مقابل است. این موضوع به نظر آشنا می‌آید که زمان عاشق شدن نمی‌توانید فرد مورد نظر را از ذهن خود خارج کنید. زمانی که عاشق هستید به دنبال فرصتی هستید تا با معشوقه خود ملاقات کنید و از معاشرت با آن لذت ببرید. در واقع زمانی که عاشق هستید مغز انسان فنیل اتیلین ترشح می‌کند که حالت اعتیاد آور است و افراد را به فکر کردن در مورد موضوعی عادت می‌دهد. این موضوع نیز از نشانه‌های اصلی برای عاشقان می‌باشد.

در رشدتو بخوانید  12 راهکار برای داشتن رابطه زناشویی پایدار و شاد که زوج‌های موفق باید به آن عمل کنند.

عجله و استرس دارید: در هنگام عاشقی افراد دارای استرس و اضطرابی هستند که ناشی از حس به وجود آمده در ذهن می‌باشد. در این مواقع افراد کار‌های خود را با عجله انجام می‌دهند تا هر چه زودتر به دیدار معشوق خود بروند. این احساس یک حس تازگی و دوباره احیا شدن را به انسان می‌دهد. عشق می‌تواند این تغییر گسترده را در انسان به وجود آورد.

نشانه‌های عشق واقعی

نشانه‌های عشق واقعی

گاها پیش می‌آید عشاق نسبت به عشق واقعی مشکوک شده و خواستار نشانه‌های عشق واقعی می‌باشند. در واقع نشانه‌های عشق واقعی را متناسب با شخصیت افراد باید کشف کرد. با توجه به تفاوت زیاد بین افراد و شخصیت‌های آن‌ها نشانه‌های عشق نیز متغیر می‌باشد. همانطور که گفته شد، در افراد مختلف این نشانه‌ها متفاوت است. گاهی افراد درونگرا تلاش می‌کنند تا نشانه‌های پیچیده‌ای برای ابراز عشق خود داشته باشند و گاهی نیز افراد برونگرا نشانه‌های واضح‌تری برای ابراز آن پیدا می‌کنند. دو مورد از نشانه‌های عشق واقعی در این قسمت ارائه شده است.

احساس درد نمی کنید: در واقع در هنگام عاشقی شما درد کمتری را احساس می‌کنید. اما در واقعیت عاشقی یک درد روحی خیلی شدید است که باید توسط فرد مورد نظر بر طرف شود. در هنگام عاشقی افراد تمرکز دردشان بیشتر روی احساسات خود است و کمتر درد جسمی را متوجه می‌شوند. تحقیقات دانشگاه استنفورد نشان می‌دهد که افراد با تماشا کردن تصویر معشوق خود در حدود ۴۰% کمتر درد جسمی را حس می‌کنند. این از جمله قدرت‌های عشق واقعی است.

به دنبال ماجراجویی می‌روید: افراد عاشق در طول مسیر شناخت یکدیگر، همواره به دنبال ماجراجویی هستند. همواره موضوعی یافت می‌شود که فرد مقابل را تحت تاثیر قرار داده و از معاشرت با یکدیگر لذت ببرند. افراد عاشق معمولا از انجام کارهای مشترک به صورت جمعی بسیار لذت می‌برند و این احساس را می‌توانند منتقل کنند. زمانی که فردی رقصیدن را دوست دارد، از انجام آن با معشوقه خود لذتی دوچندان خواهد داشت. ماجراجویی و لذت از کشف موضوعات جدید از خصوصیات یک عشق واقعی است.

نشانه‌های علمی حاکی از عاشق شدن

از جمله گزینه‌هایی که می‌تواند به رشد رابطه عاطفی در افراد کمک کند، نشانه‌های علمی عشق است. در بسیاری از مواقع افراد در کنار نشانه‌های عاطفی و احساسی به دنبال نشانه‌های دقیق‌تر و منطقی‌تر از عشق هستند تا بتوانند با دیدی بازتر تصمیم بگیرند. این مورد نیز دارای اهمیت زیادی است و می‌تواند با مراجعه به مشاور ازدواج تکمیل گردد. در این قسمت نیز به تعدادی از نشانه‌های علمی و محکم عشق اشاره می‌شود.

در رشدتو بخوانید  3 اصل اساسی و 4 گام عملی برای استفاده از قانون جذب برای ازدواج

واقع بین شدن: از جمله نشانه‌های علمی عاشق شدن، منطقی رفتار کردن طرف مقابل است. این مورد که افراد در اوایل رابطه ابراز احساسات زیادی نسبت به طرف مقابل خود دارند و یا با رفتار‌های عجیب تلاش به جلب توجه طرف مقابل خود را دارند، می‌توان گفت که این رابطه ممکن است عشق واقعی نباشد. توجه به این رفتار‌ها و شرایط ادامه رابطه، می‌تواند به تصمیم‌گیری شما کمک کند.

شوخ طبعی بیشتر: از خصوصیات دیگر که در عشاق به وجود می‌آید، شوخ طبعی بیشتر آن‌ها است. این حس معمولا براساس انگیزه‌ای که عشق به وجود می‌آورد، ایجاد می‌شود. این حس در رابطه‌ها می‌تواند مکمل خوبی برای جلوگیری از یکنواخت شدن روابط شود. حتی در زندگی روزمره و محیط کاری نیز می‌توانید این تفاوت را در افراد عاشق احساس کنید.

از عادت‌های طرف مقابل لذت می‌برید: در روابط عاشقانه طرفین از عادت‌های مختلف یکدیگر لذت می‌برند. این احساس هیچ دلیلی جز عاشقی دارد. این معیار‌ها در کنار یکدیگر می‌تواند عاشقی شما را به صورت علمی نیز ثابت کند.

نشانه‌های عشق در طرف مقابل

نشانه‌های عاشق شدن در طرف مقابل

برای شناخت هر چه بیشتر عشق واقعی در طرف مقابل باید نشانه‌های عشق را در او بشناسید. این موضوع برای دختران و پسران امری کاملا متفاوت است، اما دانستن این موضوع که چه زمانی می‌توانید از لحاظ احساسی به طرف مقابل خود اعتماد کنید امری مهم و ضروری است. برای درک مناسب عکس العمل‌ها و یا به عبارت دیگر زبان بدن طرف مقابل خود سعی کنید تمامی رفتار‌های او را به دقت ببینید. هر کدام از حرکت‌های اعضای بدن و یا ارتباطات چشمی می‌تواند معنایی مهم در خود داشته باشند. از این موضوعات به سادگی نگذرید تا اطلاعات دقیق‌تری در مورد احساس و رفتار طرف مقابل خود بدست آورید. به عنوان مثال زمانی که دختر‌ها گوشه لب خود را گاز می‌گیرند یا ارتباط چشمی طولانی مدتی با شما ایجاد می‌کنند یعنی از لحاظ احساسی وابستگی‌هایی به شما دارند. این مورد در پسر‌ها می‌تواند به صورت متفاوتی جلوه کند. به عنوان مثال پسری که عاشق باشد معمولا تلاش زیادی برای جلب توجه شما می‌کند و یا از لحاظ ظاهری به خوبی به خود می‌رسد. این از جمله ویژگی‌های عمومی است که بین افراد جامعه وجود دارد.

در مجموع می‌توان گفت که کنار هم قرار دادن این نشانه‌ها و علائم منجر به اتفاقی دلنشین و لذت بخش برای طرفین می‌شود و اگر با شناخت کافی ادامه پیدا کند می‌تواند باعث به وجود آمدن خانواده‌ای کامل و ازدواج شود که به رشد جامعه کمک زیادی می‌کند.

منابع:

https://www.independent.co.uk/life-style/love-11-scientific-signs-romance-relationships-attraction-a7944751.html
https://humans.media/17-scientifically-proven-signs-you-re-falling-in-love-with-someone

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *