چیز‌هایی که یک عاشق باید ببیند

محبت و عشق واقعی چه نشانه هایی دارد؟ | عاشق واقعی چه چیزهایی را باید ببنید؟

عشق و محبت یکی از پیچیده‌ترین احساسات بشری است. احساسی که هنوز محقق‌ها اطلاعات زیادی از آن به دست نیاورده‌اند. شاید فرآیند عشق در قلب و احساس عاشق با معشوق متفاوت باشد. یا اینکه آیا همه عشاق یک حس را تجربه می‌کنند؟ آیا تعریف خاصی برای عشق و محبت واقعی وجود دارد؟ چه اتفاقاتی در بدن یک فرد می‌افتد که عاشق می‌شود؟ یک عشق واقعی چقدر دوام دارد و این محبت چه تاثیری روی عاشق و معشوق می‌گذارد؟

همه این‌ها سوالاتی هستند که به ندرت به آن‌ها پاسخ داده شده است. در بسیاری از موارد پاسخ به این سوالات از طریق علم امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل شاید پاسخی قطعی نتوان برای آن‌ها یافت. اما به صورت تجربی می‌توان کمی در مورد عشق و عاشقی بیشتر توضیح داد. قطعا شما هم در طول زندگی‌تان عشاق زیادی دیده‌اید.

در میان اکثریت عشاق رفتار‌های مشابهی دیده می‌شود. رفتار‌هایی که با تجزیه و تحلیل آن‌ها می‌توان به نتایج مناسبی رسید. اما این تجزیه و تحلیل و بررسی رفتار عشاق چه سودی برای ما دارد؟

پاسخ مشخص است، قطعا می‌توانیم از اشتباهات آن‌ها درس بگیریم و بهترین عملکرد را در عشق داشته باشیم. عشق و عاشقی واقعا شوخی بردار نیست. شاید اگر از راه درست وارد نشویم، تا آخرین لحظه عمرمان پشیمان خواهیم شد.

به همین منظور بهتر است کمی در مورد مفهوم خود عشق و محبت صحبت کنیم.

عشق و محبت چیست و عاشق واقعی کیست؟

عشق و محبت چیست و عاشق واقعی کیست؟عشق شاید در حقیقت و در معنا همان میل شدید داشتن به چیز یا کسی است. برای مثال همه ما می‌توانیم عاشق کارمان باشیم یا عشق زیاد به وسیله نقلیه خودمان بورزیم. عشق می‌تواند در مورد خانواده نیز بروز پیدا کند. برای مثال شاید اکثر ما عاشق مادر و پدرمان و به آن‌ها محبت باشیم.

در نتیجه عشق می‌تواند دامنه گسترده‌ای داشته باشد. حتی به عشق خدا می‌توان اشاره کرد که در قلب بعضی افراد بسیار قدرتمند ظاهر می‌شود. اما موضوع بحث ما هیچ‌کدام از این عشق‌ها نیست. منظور ما دقیقا عشق و محبت دو غیر هم‌جنس به یکدیگر است. عشقی که در حقیقت برای بقای نسل انسان در وجود ما قرار گرفته. اما آیا این یک تعریف کافی برای عشق به حساب می‌آید؟ اینکه تنها برای بقای نسل انسان باشد؟

در بسیاری از موارد دیده می‌شود که مرد و زنی با عشق تمام سالیان سال کنار یکدیگر حتی بدون فرزند زندگی می‌کنند. همین مورد کافیست که کامل بودن این تعریف را زیر سوال ببرد. اگر این‌طور نیست، پس چه تعریفی کاملا معنای عشق را بیان می‌کند؟

عشق و محبت در حقیقت یک کشش و میل شدید به جنس مخالف است. میلی که بر تمام احساسات دیگر انسانی برتری داشته و همه را تحت سیطره خود قرار می‌دهد. به حدی که عاشق را از خود بی خود کرده و جز تصویر معشوق چیز دیگری را در ذهن خود تصور نمی‌کند.

عشق همین قدر قدرتمند و بی‌رحم است. اما تفاوت عاشق و معشوق در چیست؟ آیا این عشق را تنها عاشق حس کرده و معشوق از آن فارق است؟ یا شکل آن تفاوت دارد؟ پاسخ به این سوال در تشخیص تفاوت بین مرید و مراد است. اگر یک عشق واقعی باشد، قطعا همان میزان عشق در قلب معشوق نیز وجود دارد. عشق کاملا دو طرفه است و یک طرفه بودن عشق جز شکست چیزی به همراه ندارد. به همین دلیل باید گفت که در یک عشق واقعی، عشق هم در دل عاشق و هم در دل معشوق وجود دارد.

در رشدتو بخوانید  عشق واقعی چگونه است؟ | عشق چیست؟ | 6 تاثیر عشق واقعی در زندگی

اما منظور از عشق واقعی چیست؟ چه چیزی را عشاق باید ببینند تا متوجه واقعی بودن یک عشق شوند؟

نشانه‌های عشق و محبت واقعی

  • زمانی که عشق واقعی در سینه کسی باشد، به سود و ضرر رابطه با معشوق خود نمی‌اندیشد. او تنها به فکر وصال یار بوده و هیچ چیز دیگری را مهم‌تر از این نمی‌بیند.
  • عشق واقعی دو طرفه است. هرچقدر هم عاشق با تمام وجودش به معشوق خود عشق بورزد اما در دل معشوقش هیچ حسی نباشد، عشقی شکل نمی‌گیرد.
  • عشق دروغ را نمی‌پذیرد. زمانی که فردی واقعا عاشق می‌شود، صداقت را پیشه کرده و هیچ‌گاه به معشوق خود دروغ نمی‌گوید.
  • یک عاشق واقعی هیچ چیز را برای خودش نمی‌خواهد، بلکه همه چیز‌های خوب دنیا را یکجا برای معشوق خود طلب می‌کند.
  • یک عاشق واقعی هیچ گاه پا پس نمی‌کشد و تا آخر مسیر خوب و بد اتفاقات را بر جان خسته خود می‌خرد.
  • یک عاشق واقعی جز خوبی از عشق خود نمی‌بیند.

شاید این‌ها نشانه‌هایی باشند که بارها و بارها در داستان‌ها و افسانه‌ها دیده باشید. اما آیا واقعا یک عشق و محبت واقعی وجود دارد؟ آیا هنوز هم در دنیای سرد و ماشینی ما محبت جایی دارد؟

باید بدانید که وجود ما به عشق وابسته است. اگر ما هنوز نفس می‌کشیم و زنده هستیم، قلب ما به گرمای عشق زنده هست. عشق در قلب همه ما وجود دارد و باید تنها آن را دریابیم.

نشانه‌های عشق و محبت واقعی

چه چیز‌هایی را یک عاشق می‌بیند؟

همان‌طور که اشاره کردیم، یک عاشق واقعی، جز خوبی در معشوق خود نمی‌بیند. او تنها در هر لحظه زندگی، شادی و میل و خوشی وصال یار را دیده و جز این به چیز دیگر نمی‌اندیشد. زمانی که یک فرد عاشق شود، تنها زندگی با معشوق خود را در آینده می‌بیند. او بر خلاف انتظار به مشکلات راه هیچ فکری نمی‌کند و سراسیمه به سوی آینده می‌دود.

اما واقعا چه چیزی در سر عاشق است که چنین رفتاری را از خود نشان می‌دهد؟ در حقیقت عاشق چه چیزی را می‌بیند که چنین تصمیمی را در زندگی خود می‌گیرد؟ همان‌طور که ذکر کردیم، عشق به نوعی عاشق را کور و کر می‌کند. همه‌ی ذهن او را معشوق پر می‌کند و جز مهر و خوبی او چیز دیگری را نمی‌بیند.

موضوع بر سر این نیست که چنین رفتاری صحیح یا غلط است. بلکه نکته مهمی که ممکن است این آتش عشق را به شعله‌های نفرت تبدیل کند، همین نادیده گرفتن مسائل مختلف است. زمانی که عاشق در عشق می‌سوزد، حاضر است بدترین معایب معشوق را بر جان بخرد و تنها وصال او را ببرد. اما بعد از وصال، زمانی که شعله‌های عشق فروکش کردند، معیاب مختلف خودشان را نشان می‌دهند.

آن زمان است که عاشق و معشوق در می‌یابند که چه اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌اند و باید به چنین مسائلی توجه می‌کردند.

یک عاشق چه چیز‌هایی را باید ببیند؟

چه محبت و عشق از جانب مرد باشد و چه از جانب زن، باید تمام تلاششان را کنند تا با چشم و گوش باز معشوق خود را انتخاب نمایند. بهتر است هر دو طرف قبل از اینکه آتش عشق خود را سوزان‌تر کنند، کمی در مورد خودشان، زندگی و تمام مشکلات بیندیشند. اگر بی فکر و بی تجربه وارد چنین میدان نبردی شوند، قطعا شکست خواهند خورد.

در رشدتو بخوانید  دوست دختر ایده آل | ویژگی های یک دوست دختر خوب چیست؟

به همین دلیل بهتر است عشاق با دید باز مسائل مختلف را ببینند. مسائلی که در حال حاضر به دلیل عطش عشق‌شان ناچیز تلقی می‌شوند، در آینده می‌توانند مشکلات بزرگی را ایجاد کنند. دو عاشق باید تمام معیار‌های مختلف برای ازدواج و زندگی کنار یکدیگر را بسنجند.

کوچک‌ترین تفاوت فرهنگی، عقیدتی یا اجتماعی در آینده نزدیک می‌تواند برای آن‌ها مشکلات بزرگی را رقم بزند. یا در اکثر موارد زمانی که دو فرد عاشق یکدیگر می‌شوند، مسائل مالی را در نظر نمی‌گیرند و تصور می‌کنند که لقمه‌ای عشق، برای سیر کردن هر دوی آن‌ها کافیست. اما پس از شروع زندگی مشترک خواهند دید که مشکلات مالی جدی‌تر از آنچا می‌پنداشتند هست و همین موضوع شکست بزرگی برای آن‌ها خواهد بود.

یک عاشق چه چیزهایی را باید ببیند؟

روند عشق و محبت به یکدیگر چگونه باید باشد ؟

تا به اینجا عشق و محبت آتشین را نفی کردیم و از طرفی همیشه در داستان‌های عاشقانه، عشق را ستایش نمودند. این درست است که عشق فلسفه وجودی همه ماست و هیچ کس بدون وجود عشق نمی‌تواند زندگی کند، اما باید درست و به جا عشق خودمان را صرف کنیم.

از نظر جامعه‌شناسی در درجه اول دو نفر باید با یکدیگر آشنا شوند و شناخت کافی روی هم پیدا کنند. شروع این ارتباط نباید به قصد عاشقی باشد. برای مثال دو همکار یا هم کلاسی که به قصد ارتباط کاری با یکدیگر تماس دارند. طی این ارتباط ممکن است دو نفر نسبت به یکدیگر علاقه بیشتری پیدا کنند و تمایل داشته باشند رابطه بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

در این مرحله مرد و زن قبل از عاشقی شناخت کافی نسبت به یکدیگر پیدا کرده‌اند و تا حدودی حس می‌کنند که می‌توانند برای زندگی مشترک با هم مناسب باشند. حال باید مسائل و مشکلاتی که در سر راه‌شان هست را ببینند و بررسی کنند. زمانی که از این مرحله نیز گذشتند و راه حلی منطقی برای حل مشکلات خود پیدا کردند، بر سر زندگی مشترک و ازدواج بحث می‌کنند.

این یک روند طبیعی عاشقی است. عاشق شدن به این شکل به ندرت منجر به شکست می‌شود. در عین حال دو طرف مدت زیادی یکدیگر را می‌شناسند و به راحتی می‌توانند با یکدیگر کنار بیایند. همین مساله باعث می‌شود تا مدت طولانی کنار هم با آرامش زندگی کنند.

در نتیجه می‌توان گفت که عشق و محبت به نوعی یک شمشیر با دو لبه تیز و برنده است. اگر به درستی از آن استفاده کنید، می‌تواند یک زندگی شاد و با آرامش تمام را به خود و معشوقتان هدیه دهید. اما از طرف دیگر، اگر در فرصت نامناسب عشق بورزید، ممکن است عشق شما را تبدیل به یک تراژدی بزرگ کند. یک تراژدی که ممکن است برای همیشه جلوی عشق ورزیدن شما را بگیرد.

به یاد داشته باشید که عشق برای خلق آرامش آمده و نه برای اینکه زندگی ما را به یک تراژدی غمگین تبدیل کند. عشق همواره در غیر منتظره‌ترین لحظه به قلب شما نفوذ می‌کند، همان لحظه‌ای که تصور می‌کنید هیچ‌گاه عاشق نخواهید شد. دقیقا همان لحظه است که عشق همانند صاعقه‌ای درون قلب شما نفوذ می‌کند و آن لحظه است که به قدرت آن پی خواهید برد.

به امید یک زندگی پر از عشق و آرامش برای همه

 

منابع:

https://www.msn.com/en-in/lifestyle/relationships/47-things-that-define-true-love/ar-AAmmFgs

http://www.mibba.com/Articles/People/2404/Love-In-My-Point-Of-View/

https://insideoutmag.org/inspirational/true-loves-point-of-view

https://psychcentral.com/blog/what-does-true-love-really-mean/

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *