خیانت مردان در دوران بارداری

خیانت مردان در دوران بارداری ، دلیل خیانت مردان از نظر روانشناسی چیست؟

زمانی که یک زن ازدواج می‌کند، همه عشق و احساسش به همسرش تعلق دارد و وقت زیادی را در کنار همسرش می‌گذراند و به او محبت می‌کند، اما گاهی اوقات درست از لحظه‌ای که احساس مادر بودن را تجربه می‌کند، دنیا برای او به طرز عجیبی دگرگون می‌شود. مادری که روزها و شب‌ها به فکر به دنیا آمدن فرزندش است و ۹ ماه کودکی را در درون خود بزرگ می‌کند که حاضر نیست به هیچ قیمتی به آن آسیب وارد شود. استرس و اضطراب عجیبی دارد و داشتن احساس امنیت و سلامت فرزندش در اولویت احساسی او قرار می‌گیرد و گاهی از یاد می‌برد تا به نیازهای شوهرش توجه کند و شاید درست همینجاست که با از یاد بردن این موضوع بسیاری از مردان  احساسی سرشار از تنهایی و یا عدم توجه را تجربه می‌کنند و زمانی که به نیاز جنسی آنها نیز پاسخ داده نمی‌شود، به اشتباه در زیباترین لحظات زندگی که همسرشان در وجود خود کودکی از آنها را بزرگ می‌کند، به همسرشان خیانت می‌کنند و این از مهم‌ترین علت‌های‌ خیانت مرد به زن در دوران بارداری است. در واقع احساسی حاکی از نادیده شدن و بی اهمیت بودن به آنها دست می‌دهد که در اکثر مواقع زمانی که زنان به درستی رفتار کنند و به شوهر خود بیشتر محبت کنند، شاید هیچگاه اتفاق نیفتد و کام زندگی زناشویی یک خانواده به خیانت آلوده نشود.

خیانت مردان از نظر روانشناسی تا میزان زیادی به وسیله رفتاری که همسر او نشان می‌دهد و توجهی به او دارد، وابسته است و شاید اگر همه خانم‌ها بدانند که در این دوران سخت چگونه با این مساله کنار بیایند و در مورد نیازهای جنسی همسرشان نیز تصمیم درستی بگیرند، خیانت مردان در دوران بارداری نیز به حداقل خود برسد و هر ساله تعداد زیادی از این قبیل مردان در لیست آمار مردانی که در زمان بارداری به همسرشان خیانت کردند، قرار نگیرند. بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با مهم‌ترین دلایل خیانت مردان در دوران بارداری و هر آن‌چیزی که باید برای جلوگیری از این اتفاق تلخ بدانید، آشنا شوید و اطلاعات مفیدی به دست آورید.

چرا مردان در دوران بارداری همسرشان خیانت می‌کنند!

چرا مردان در دوران بارداری همسرشان خیانت می‌کنند!

در زمان بارداری، ذهن زن بیشتر از هر زمان دیگری درگیر اضطراب و نگرانی است. درد و بی‌خوابی مخصوصا در اولین بارداری برای او هنوز عجیب و ناشناخته است و از طرفی اکثر خانم‌ها در زمان بارداری رغبت کمتری به برقراری رابطه جنسی دارند و این موضوع نیز برای همسر آنها تا حدود زیادی سخت و گاهی غیر قابل تحمل است. خانم‌ها در این زمان بیشتر به مراقبت از جنین و فراهم کردن امنیت و آرامش برای کودک‌شان هستند که البته تا حدودی هم حق دارند اما به هر حال در اکثر بارداری‌ها معمولا متخصص زنان و زایمان داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری را منع نمی‌کند و این نشان دهنده این موضوع است که این کار اگر با رعایت نکات ایمنی انجام شود، هیچ آسیبی نیز به جنین وارد نخواهد کرد.

به طور کلی معمولا مردان به سه دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول که کلا تمایل زیادی به برقراری رابطه جنسی با همسرشان ندارند، دسته دوم که شرایط همسرشان را کاملا درک می‌کنند و دوست ندارند کوچک‌ترین آسیبی به همسر و فرزندشان وارد شود و دسته سومی که بدون در نظر گرفتن شرایط همسر میل جنسی‌شان در زمان بارداری بیشتر هم می‌شود و گاهی مواقع نیز حالتی افراطی و بیمارگونه پیدا می‌کند که البته در چنین شرایطی فرد کاملا غیر عادی بوده و نیاز به درمان دارد و باید به روان پزشک مراجعه کند.

در رشدتو بخوانید  چه چیزی باعث خیانت زن به همسرش می شود ؟ و چه باید کرد؟

طبق آمارهای به دست آمده خیانت مرد به زن در زمان بارداری بسیار زیاد اتفاق می‌افتد و معمولا علت خیانت مردان حاکی از بی توجهی همسر به نیازهای جنسی آنهاست. زیرا در زمان بارداری در بدن مرد تغییری ایجاد نمی‌شود و این زن است که بدن او دچار تغییرات شده و این موضوع موجب می‌شود تا مرد تمایلات عادی خود را در این زمان داشته باشد ولی زن خیر. در هر صورت خیانت مردان از نظر روانشناسی تا حدودی قابل پیش‌بینی است و بی توجهی به این نیاز آن هم در طول ۹ ماه می‌تواند او را به دام خیانت گرفتار کند.

اما از طرفی این موضوع نیز حائز اهمیت است که زنان نیز در دوران بارداری که سختی زیادی را تحمل می‌کنند، انتظار دارند تا همسرشان به خوبی شرایط آنها را درک کند و از لحاظ عاطفی و روانی بیشتر به او محبت کند و این موضوع اصلا برای آنها قابل قبول نیست که در چنین شرایط سختی، شوهرشان به مسائل جنسی و موضوعاتی از این قبیل توجه داشته باشد.

در دوران بارداری چطور باید با همسرتان رفتار کنید!

اینکه شما به عنوان زن در حال تحمل شرایط سختی هستید، بر کسی پوشیده نیست اما باید بدانید که مردان نیز غرایز و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و نیاز به توجه دارند که باید حتی در دوران بارداری نیز تا حدودی به این نیازها توجه کنید. در واقع زمانی که زن و شوهر یاد بگیرند که چطور به نیازهای عاطفی و فیزیولوژیکی یکدیگر توجه کنند و در کنار همه اینها به شرایط و احساس یکدیگر هم احترام بگذارند و از طرفی تا حدودی که پزشک تعیین کرده به جنین آسیبی نمی‌رسد به هم نزدیک شوند، صد در صد تجربه بهتری را از این دوران  به دست می‌آورند.

در حقیقت شاید شما در دوران باردرای به اندازه گذشته نتوانید در اختیار همسرتان باشید و به او محبت کنید و نیازهای او را برطرف کنید، اما معمولا علت خیانت مردان به دلیل عدم توجه به نیازهای آنهاست و اگر یاد بگیرید در این شرایط هم تا حدودی به نیازهای آنها توجه کنید، هیچگاه اتفاق ناخوشایندی نیز برایتان رخ نخواهد داد.

خیانت مردان در دوران بارداری بیشتر به این علت است که گمان می‌کنند، نادیده گرفته شده‌اند، پس سعی کنید محبت کردن به مردان در این دوران را فراموش نکنید و فقط انتظار نداشته باشید که همه به شما محبت کنند. درست است که شما شرایط سختی دارید اما همسر شما نیر قرار است پا به پای شما این مشکلات را تحمل کند و اینکه فکر کند شما به او بی‌توجه هستید می‎تواند برایش ناراحت کننده باشد و فشار زیادی را به او وارد کند.

خیانت مرد به زن می‌تواند در هر دوره‌ای از زندگی اتفاق بیفتد اما گاهی دیده می‌شود مردانی که بسیار  به همسرشان وابسته هستند و روابط خوبی هم دارند دست به چنین کاری می‌زنند و اگر شما با علت خیانت مردان در این دوران آشنا باشید می‌توانید با توجه بیشتر به همسرتان از این اتفاق جلوگیری کنید. در واقع همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد خیانت مردان از نظر روانشناسی تا حدود زیادی قابل پبش‌بینی است و اگر خانم‌ها بیشتر با عواملی که بر احساس مرد تاثیر منفی می‌گذارد آشنا باشند، می‌توانند تا میزان زیادی از خیانت مردان در دوران بارداری جلوگیری کنند.

در رشدتو بخوانید  طلاق توافقی چقدر زمان می برد ؟ هر آن‌چیزی که باید در مورد طلاق توافقی بدانید!

برای بهتر شدن روابط‌تان در دوران بارداری چه اقداماتی باید انجام دهید!

برای بهتر شدن روابط‌تان در دوران بارداری چه اقداماتی باید انجام دهید!

شناخت دلایل خیانت مردان از نظر روانشناسی نشان می‌دهد که مهم‌ترین موضوع عدم توجه به نیاز جنسی آنهاست و خیانت مردان در دوران بارداری نیز به دلیل نادیده گرفتن همین عامل است. برای اینکه از خیانت مرد به زن جلوگیری شود باید بتوانید به احساسات، نیازها و خواسته‌های همسرتان در این دوران بیشتر توجه کنید. بهتر است با پزشک خود در مورد داشتن رابطه جنسی و شرایط خطر آفرین به خوبی و با صراحت صحبت کنید و اگر واقعا این کار برای شما و فرزندتان ضرری ندارد، از آن دوری نکنید.

اینکه قبول کنید که خیانت مردان در دوران بارداری امری طبیعی است اصلا درست نیست و شما به عنوان همسر باید به نیازهای شوهرتان توجه کنید و در عین حال مراقت سلامت نوزادی که در شکم دارید نیز باشید. در این دوران باید بیشتر از همیشه به هم محبت کنید و عشق را در کنار هم تجربه کنید. باید سعی کنید تا به هر طریقی از بودن در کنار هم لذت ببرید و این دوران را به یکی از زیباترین دوران زندگی تبدیل کنید. دلیل خیانت مردان در دوران بارداری معمولا به دلیل عدم پاسخ به نیازهای جنسی است که البته همسر وفادار هیچگاه در چنین شرایطی به خانم باردارش خیانت نمی‌کند و خیانت مردان از نظر روانشناسی نیز توجیه مناسبی برای تنها گذاشتن همسر در این روزها نیست. یک مرد باید بتواند شرایط همسرش را درک کند و در مقابل همسر او نیز باید محبت به شوهرش را در اولویت قرار دهد و تا جایی که می‌تواند به نیازهای او پاسخ دهد و در عین حال با علت خیانت مردان نیز آشنا باشد و چنین شرایطی را برای همسرش به وجود نیاورد.

به یاد داشته باشید!

برای اینکه هم شما و هم همسرتان تجربه خوب و مثبتی را در دوران بارداری‌تان تجربه کنید باید یاد بگیرید با نیازهای هم آشنا باشید و به آنها احترام بگذارید. اگر شما با علت خیانت مردان و شرایط خیانت مرد به زن در دوران بارداری آشنا باشید و بتوانید شرایط خوبی را برای همسرتان فراهم کنید و به نیازهای او توجه کنید قطعا او نیز درک می‌کند که شما در این دوران چقدر به مراقبت و توجه بیشتری احتیاج دارید و اینگونه مطمئن باشید می‌توانید لحظات زیبا و فراموش نشدنی را کنار هم تجربه کنید.

در واقع شما با شناخت عوامل موثر بر خیانت مردان از نظر روانشناسی می‌توانید میزان خیانت مردان در دوران بارداری را به حداقل برسانید و دوران بی نظیری را در کنار هم داشته باشید و با به دنیا آمدن فرزندتان یک زندگی زیبای ۳ نفره را در کنار هم تجربه کنید و خوشبختی را این بار به گونه دیگری لمس کنید.

منابع:

https://www.fatherly.com

http://betrayedspouse101.tripod.com

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *