دلایل خیانت مردان متاهل

دلایل خیانت مردان متاهل چیست؟ ۶ دلیل خیانت مردان متاهل و راه‌کار جلوگیری از آن

عوامل متعددی بر خیانت کردن مردان موثر است و گاهی ناسازگاری، عدم داشتن رابطه عاطفی و جنسی مناسب با همسر و خیلی از عوامل دیگر می‌تواند زمینه خیانت یک مرد به همسرش را فراهم کند. گاهی اوقات مردان برای تجربه حس کنجکاوی و یا به دست آوردن تجربه احساسی جدید در کنار زن دیگری دست به چنین کاری می‌زنند. گفته می‌شود آلبرت انیشتین در حالی که همسر داشت ۱۰ معشوقه نیز داشت و زمان زیادی را نیز به دنبال کردن خانم‌ها و ارتباط با آنها اختصاص می‌داد و هر بار و در هر رابطه جدید که برقرار می‌کرد، فرمول جدید، نوآوری و افکار خلاقانه‌ای پیدا می‌کرد. که شاید برای شخصیت عجیب و پیچیده‌ای همچون انیشتین امری عادی بوده است. اما این موضوع هیچ توجیهی برای درک علت خیانت مردان متاهل نیست و در اکثر مواقع زمانی که مردان از حالات روحی و روانی و سلامت اخلاق برخوردار باشند، هیچگاه به همسر خود خیانت نمی‌کنند، مگر اینکه شرایطی برایشان فراهم شود که به مهم‌ترین نیازهای جنسی و عاطفی آنها پاسخ درستی داده نشود و فرد با خلاء جنسی و عاطفی شدیدی روبرو شود و در اولین فرصتی که در مسیرش قرار بگیرد، گرفتار شده و دست به خیانت بزند. بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با هم با مهم‌ترین دلایل خیانت مردان متاهل و همچنین علائم خیانت مردان متاهل به خوبی آشنا شوید و اطلاعات مفیدی درباره اقدامات لازم  برای پیشگیری از به وجود آمدن چنین شرایطی نیز به دست آورید.

دلایل خیانت مردان متاهل چیست ؟

دلیل خیانت مردان متاهل به طور حتم به دلیل گرایشاتی است که در وجود آنها نهادینه شده است. تمایل شدید به داشتن رابطه جنسی و تجربه ارتباط با خانم‌های جذاب… شاید این گرایشات و تمایلات در سرشت همه مردها نهفته باشد و مردان تنها به دلیل علاقه و عشق و پایبندی که به خانواده خود دارند جلوی خود را می‌گیرند و از این حس در مسیر درستی استفاده می‌کنند. در واقع شاید از مهم‌ترین دلایل خیانت مردان متاهل به همسرانشان این باشد که زندگی شاد، لذت بخش و آرامش دهنده ‌را تجربه نمی‌کنند. زیرا زمانی که یک مرد که از لحاظ احساسی و روانی سالم است، زندگی خوبی داشته باشد و به زن و زندگی خود عشق بورزد و از طرفی عشق و محبت دریافت کند و بتواند به راحتی نیز نیازهای جنسی خود را نیز در کنار همسرش برطرف کند، هیچگاه حاضر به از دست دادن این آرامش نخواهد بود و به همین دلیل هم، به همسرش خیانت نخواهد کرد. بنابراین قبل از هر چیزی یک زن باید در کنار شناخت علت خیانت مردان متاهل ، شرایطی را برای همسرش فراهم کند که احساس آرامش و خوشحالی در خانواده داشته باشد و نیازهای او به خوبی بر طرف شود تا فکر خیانت نیز در ذهن او خطور نکند!

طبق اطلاعات و آمار به دست آمده مردان بیشتر از خانم‌ها قربانی شهوت خود می‌شوند و اگر این مرد به نیاز جنسی نیز تشنه باشد، بیشتر این اتفاق رخ خواهد داد و فرد راحت‌تر گرفتار خیانت می‌گردد. در بسیاری از مواقع شکاک بودن زن‌ها نیز می‌تواند عاملی برای تشدید موضوع باشد. به این صورت که زمانی که به فردی در مورد انجام کاری شک می‌کنید یعنی در واقع به او این پیام را می‌دهید که در ذهن من تو این کار را انجام داده‌ای و این به فرد مقابل این شهامت را می‌دهد تا راحت‌تر به انجام کاری که نباید، بپردازد و  عمل ممنوع شده را انجام دهد.

عدم توجه به نیاز جنسی مرد

۱. عدم توجه به نیاز جنسی مرد

امروزه در بسیاری از جوامع و برخی از قشرهای جامعه ما نیز مردانی هستند که به دلیل تبعیض جنسیتی این حق را به خود می‌دهند که در صورت برطرف نکردن نیازها و انتظارات او، نیازهایش را به گونه‌ای متفاوت بر طرف کند و گاهی تفاوت فرهنگ، تفاوت نوع زندگی و افکار نیز می‌تواند موجب عدم تفاهم در رابطه جنسی و در نتیجه رجوع مرد به زن دیگری برای برطرف کردن این نیازها شود. علائم خیانت مردان متاهل گاهی واقعا قابل تشخیص و پیش‌بینی است، مردی که قبلا نیاز جنسی شدید داشته و جدیدا حتی از محبت به همسرش اجتناب می‌کند و یا از او دوری می‌کند یقینا نیاز خود را به گونه‌ای دیگر برطرف کرده است.

در رشدتو بخوانید  درخواست طلاق از طرف زن چگونه انجام می‌شود ! شرایط درخواست طلاق از طرف زن

در بسیاری از مواقع دلیل خیانت مردان متاهل به دوری کردن زن از شوهرش برمی‌گردد و زمانی که همسر به هر دلیلی نظیر فرزندان، کار زیاد و حتی از دست دادن حس جنسی خود از محبت کردن و داشتن رابطه با شوهرش اجتناب می‌کند، زمینه خیانت کردن همسرش را نیز فراهم می‌کند.

از مهم‌ترین دلایل خیانت مردان متاهل برطرف نشدن نیازهای جنسی او به طور کامل است و این مرد نیز بیرون از خانه برای رفع این نیاز غریزی خود جستجو می‌کند. معمولا افرادی که قبل از ازدواج روابط جنسی متعدد را تجربه کرده‌اند بعد از مدتی نیز همسر خود را با روابط قبلی‌شان مقایسه می‌کنند و حس تنوع طلبی بیشتر در وجودشان ایجاد می‌شود.

به علاوه در بسیاری از مواقع ممکن است به هر دلیل در هر مقطع زمانی میزان رابطه جنسی فرد با همسر کاهش یابد. عواملی مثل بیماری، بارداری، تولد فرزند و حتی قهر و دعواهای طولانی نیز می‌تواند زمینه لازم را برای خیانت مرد فراهم کند.

این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که در برخی مواقع تمایلات جنسی مرد زیاد است و زن قادر به پاسخ دادن به این نیازها نیست و از طرفی ممکن است زن دچار کمبود میل جنسی باشد و نتواند آنطور که باید شوهرش را راضی کند و همین نیز می‌تواند از علت خیانت مردان متاهل به شمار برود.

۲. داشتن شرایط مادی خوب

شاید در یک جمله مطرح کردن چنین عاملی برای خیانت، چندان عاقلانه به نظر نرسد، اما باید بدانید که یکی از مهم‌ترین دلایل خیانت مردان متاهل ، داشتن شرایط مالی بسیار خوب است. زمانی که یک مرد از نظر مالی بسیار مرفه و موفق است، در کنار اینکه گمان می‌کند شرایط خوبی را برای همسرش فراهم کرده، احساسی سرشار از غرور و برتری را نیز تجربه می‌کند. در بسیاری از مواقع  افراد زیادی به دلیل داشتن شرایط مالی خوب به او نزدیک می‌شوند و در واقع قصد گمراه کردن او را دارند که اگر مرد قوی نباشد و نتواند از پس وسوسه‌ها برآید، خیلی زود تسلیم غریزه خود می‌شود و به همسرش خیانت می‌کند.

در چنین شرایطی بسیاری از مردان به دلیل داشتن مادیات احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس کاذب را تجربه می‌کنند و در برخی مواقع نیز خودشان را برتر از همسرشان می‌بینند و به همین دلیل دست به خیانت می‌زنند.

۳. عدم وجود عشق در زندگی

باورش سخت است اما علت خیانت مردان متاهل گاهی به نبود عشق در میان زن و شوهر نیز بستگی دارد. در واقع برای برخی از مردان واقعیت زندگی هنوز معنی دقیقی ندارد و بی بند و باری و غرق شدن در فانتزی‌های جنسی در اولویت قرار دارد. به این صورت که در صورت عدم وجود عشق و صمیمیت میان زوجین و همچنین تلاش نکردن همسر برای ترغیب روابط بهتر با شوهرش در زندگی زناشویی می‌تواند مزید بر علت شود و مرد را به فردی بی‌مسئولیت و خوش‌گذران و بی‌تعهد تبدیل کند.

در رشدتو بخوانید  طلاق غیابی چیست و چقدر طول می کشد ؟ همه چیز در مورد طلاق غیابی

۴. داشتن مشکلات عاطفی و ارتباطی

داشتن مشکلات عاطفی و ارتباطی

از دیگر دلایل خیانت مردان متاهل می‌تواند به دلیل وجود مشکلات عاطفی در میان زن و شوهر باشد. زمانی که زن به شوهرش کم توجهی می‌کند و رفتار نامناسبی از خود بروز می‌دهد، مرد برای به دست آوردن محبتی که از او دریغ شده در بیرون از خانه جستجو می‌کند تا فردی را پیدا کند که به او محبت کند و احترام بگذارد. عواملی مثل عدم ابراز محبت و عدم توجه به نیازهای روحی مرد در کنار وقف کردن همه زندگی به فرزندان بدون توجه به همسر  موجب می‌شود تا مرد از محیط خانه دور شود و این عامل نیز دلیل خیانت مردان متاهل به همسران‌شان محسوب می‌شود.

به علاوه برخی علائم خیانت مردان متاهل زمانی ظاهر می‌شود که زن مدام در حال غر زدن و سرزنش کردن مرد است و رفتار نامناسبی با همسرش دارد و رفتاری حاکی از کنترل کردن و نداشتن اعتماد و احترام را از خود بروز می‎دهد. به علاوه دلیل خیانت مردان متاهل گاهی نیز بخاطر درگیری‌ها و مشاجرات زیاد است که به قهرهای طولانی نیز ختم می‌شود و رابطه زناشویی را نیز به سوی نابودی می‌کشاند.

به علاوه، این موضوع نیز بر کسی پوشیده نیست که عشق و محبتی که در سال‌های اول ازدواج وجود دارد اگر درست حفظ نشود، رفته رفته کمتر خواهد شد و با از بین رفتن عشق در زندگی نیز خلاء آن همیشه احساس خواهد شد و این موضوع نیز می‌تواند موجب بروز علائم خیانت در مردان متاهل شود.

نبود صمیمت و احساس دوستی و راحتی نیز می‌تواند از دلایل خیانت مردان متاهل در زندگی زناشویی محسوب شود.

۵. عدم رسیدگی همسر به ظاهر خود

از دیگر دلایل خیانت مردان متاهل نیز می‌تواند عدم رسیدگی همسر به ظاهر و پوشش خود باشد. زمانی که زن به ظاهر خود نمی‌رسد و پوشش جذابی ندارد، زنانگی خود را برای مرد از دست می‌دهد و نمی‌تواند همسرش را نیز به سوی خود جذب کند و مرد در چنین شرایطی به سوی زنان جذاب‌تر کشیده می‌شود. که این موضوع از مهم‌ترین علائم خیانت مردان متاهل به شمار می‌رود.

۶. ویژگی‌های فردی مرد

در کنار همه عواملی که پیش‌تر به عنوان دلایل و علائم خیانت مردان متاهل ذکر شد، باید بدانید که گاهی ویژگی‌های فردی یک مرد نیز می‌تواند دلیل خیانت مردان متاهل به همسرانشان باشد. زمانی که یک مرد عزت نفس پایینی داشته باشد و کمبودی را در خود و وجود خود احساس کند، برای جبران آن دست به خیانت خواهد زد. هنگامی که یک مرد خود را بی ارزش بپندارد و احساس زشتی، بدهیکلی و بی پولی و بدبختی کند، برای جبران این احساسات ممکن است دست به خیانت بزند. از دیگر دلایل خیانت مردان متاهل می‌تواند وجود اختلالات شخصیت، خودشیفتگی و نرسیدن به بلوغ عاطفی درست می‌باشد که زمینه خیانت مردان را فراهم کند.

در بسیاری از شرایط نیز علائم خیانت مردان متاهل زمانی ظاهر می‌شود که زن وابستگی مالی و عاطفی شدیدی به مرد دارد و مرد زنش را بیش از حد وابسته می‌بیند، گاهی نیز ایثارگری زیاد زن‌ها در زندگی، دلیل خیانت مردان متاهل را رقم می‌زند و موجب می‌شود تا خیانت‌های همسرش را نادیده بگیرد و همه اینها می‌تواند در کنار هم موجب خیانت مردان شود و هم امنیت و آرامش موجود را زندگی را به روزهایی تلخ و ناامن تبدیل کند. و شاید مهم‌ترین فردی که می‌تواند در داشتن یک خانواده سالم و آرام و پر از عشق نقش داشته باشد، وجود یک زن قوی، آرام و عاشق در زندگی زناشویی باشد.

منابع:

https://www.washingtontimes.com

https://www.huffpost.com

https://www.telegraph.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk

https://medium.com

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *